Thiamidol – proti hyperpigmentácii

Čo je thiamidol a ako účinkuje?

6 min čítanie
Zobraziť viac

Thiamidol je revolučná a jedinečná účinná látka, ktorá redukuje tmavé a pigmentové škvrny známe aj ako hyperpigmentácia, čo je častý kožný problém. Pôsobí na hlavnú príčinu hyperpigmentácie a znižuje produkciu melanínu. Zistite, ako môžete pomocou produktov Eucerin s obsahom thiamidolu dosiahnuť rovnomernejšiu pleť.

 

Čo je thiamidol?

Efektívny s rýchlym nástupom účinku
Efektívny s rýchlym nástupom účinku

Thiamidol je patentovaná zložka vyvinutá značkou Eucerin, ktorá preukázateľne redukuje pigmentové škvrny a zabraňuje ich opätovnému vzniku. Jej účinnosť bola potvrdená klinickými a dermatologickými testami.

Vývoj thiamidolu trval 10 rokov a zahŕňal testovanie viac ako 50 000 rôznych zložiek. Dnes ho môžete nájsť ako kľúčovú zložku v mnohých našich výrobkoch starostlivosti o pleť.

 

Ako thiamidol odstraňuje hyperpigmentáciu?

Redukcia tyrozinázy pre rovnomernejšiu pleť.
Redukcia tyrozinázy pre rovnomernejšiu pleť.

Melanín je hnedý pigment, ktorý určuje farbu našej pokožky. Tvorba melanínu v našej pokožke závisí od mnohých rôznych faktorov, napríklad od sily slnečných lúčov a dĺžky pobytu na slnku.

V dôsledku hormonálnych zmien počas tehotenstva, zápalov ako je akné, alebo procesu starnutia pokožky, bunky našej pokožky začínajú na určitých miestach produkovať viac melanínu. Dochádza k nepravidelnej pigmentácii, ktorú označujeme pojmom hyperpigmentácia, melazma alebo starecké škvrny.

K pigmentácii dochádza, keď enzým tyrozináza premení aminokyselinu tyrozín na melanín. Pri zvýšenej aktivite môže tento enzým vyprodukovať viac melanínu a pokožka sa na daných miestach zafarbí. Tieto tmavé a pigmentové škvrny sú celkom bežné, no ak sú viditeľné, môžu človeka trápiť.

Thiamidol účinne znižuje tvorbu melanínu blokovaním enzýmu tyrozinázy, ktorý premieňa aminokyselinu tyrozín na melanín. Menej melanínu sa transportuje z bazálnej vrstvy kože do jej vrchnej časti a tým pigmentové škvrny postupne blednú a zabraňuje ich opätovnému výskytu.

Ako účinný je thiamidol?

First results of hyperpigmentation reduction are visible in just 12 weeks, showing a reduction of -75%.
Výrazné výsledky redukcie hyperpigmentácie sú viditeľné už za 12 týždňov a vykazujú redukciu až o 75 %.

Stručne povedané, veľmi. Thiamidol je v súčasnosti najúčinnejší inhibítor ľudskej tyrozinázy, enzýmu, ktorý prispieva k hyperpigmentácii kože.

Prvé výsledky uvidíme už po dvoch týždňoch pravidelného používania vďaka zníženej aktivite melanocytov. Počas 12 týždňov používania Eucerin Anti-Pigment séra s duálnym účinkom sa preukázalo zníženie hyperpigmentácie až o 75 %.

Thiamidol je menej známa účinná látka s veľmi účinným pôsobením, ktorý sa odhalil počas rozsiahleho testovania v spoločnosti Beiersdorf. Enzým tyrozináza neexistuje len u ľudí, ale aj u mnohých živočíchov a rastlín. Pri testovaní účinných látok v laboratóriu sa stále veľmi často používa enzým, ktorý sa nachádza v hubách, kvôli jeho dostupnosti. Donedávna sa všetky účinné látky testovali na enzýme z húb, ale ľudský enzým je samozrejme oveľa zložitejší.

Izolácia ľudského enzýmu na testovanie je náročná, pretože štruktúra ľudského enzýmu je krehká. Výskumníci spoločnosti Beiersdorf však uspeli, ako prví izolovali ľudský enzým a učinili ho dostupným pre testovanie. Bol to prvý krok pri identifikácii cieľovej štruktúry tyrozinázy. Z 50 000 testovaných zložiek vynikol práve thiamidol svojou schopnosťou blokovať tyrozinázu už v malých koncentráciách. Ostatné inhibítory tyrozinázy nie sú na ľudský enzým účinné, pretože boli navrhnuté pre enzým z húb.

Thiamidol funguje pre všetky typy pleti

Vhodné pre všetky typy pleti.
Vhodné pre všetky typy pleti.

Thiamidol je veľmi jemný, čo znamená, že je vhodný pre citlivú pokožku. Je vhodný pre pleť akejkoľvek etnickej príslušnosti či veku a je účinný na všetky typy a tóny pleti.

Produktová rada Eucerin Anti-Pigment s obsahom thiamidolu môžu byť použité pri dermatologických ošetreniach ako chemický píling či laserová terapia, pokiaľ je pokožka celistvá (teda bez rán alebo otvorených poranení). Takéto kombinovanie pomáha posilniť a predĺžiť účinky ošetrenia.

Thiamidol môžete používať aj proti pigmentovým škvrnám spôsobeným slnkom

Zvýšená účinnosť pri použití s radom SPF obsahujúcim thiamidol.
Zvýšená účinnosť pri použití s radom SPF obsahujúcim thiamidol.

Slnečné žiarenie je hlavnou príčinou hyperpigmentácie. Spúšťa totiž tvorbu melanínu, prirodzeného pigmentu, ktorý dodáva pokožke farbu. Vystavovanie sa slnku, hormonálne výkyvy a starnutie môžu zvýšiť tvorbu melanínu a spôsobiť hyperpigmentáciu. Opakované a pravidelné slnečné žiarenie vedie k tomu, že pigmentové škvrny sa prejavia už v mladšom veku. Ale dôsledná a každodenná ochrana pred slnkom zabráni vzniku nových škvŕn.

Vedeli ste, že Eucerin Anti-Pigment sérum s duálnym účinkom je až 2,5-krát účinnejšie pri redukcii pigmentových škvŕn, ak sa používa s Eucerin Anti-Pigment denným krémom SPF 30?

Účinnosť sa zvyšuje aj preto, že každý z uvedených výrobkov obsahuje thiamidol. Produkty s obsahom thiamidolu by sa však mali aplikovať maximálne štyrikrát denne.

Odstráňte stopy po akné použitím prípravkov s thiamidolom

Klinicky preukázané výsledky
Klinicky preukázané, že viditeľne redukuje stopy po akné až o 80 % a škvrny až o 90 %. Viditeľne zlepšuje póry až o 71 %.  Prvé viditeľné výsledky do 2 týždňov.

Pozápalová hyperpigmentácia vzniká, keď je pokožka zapálená alebo porušená, napríklad kvôli akné. Postihnuté miesto vtedy zostáva stmavnuté a hyperpigmentované, aj keď je už zahojené.

Rad Eucerin DermoPure obsahuje produkty špeciálne vyvinuté na zmiernenie stôp po akné, redukciu škvŕn a zmatnenie pokožky. Pre ideálnu starostlivosť odporúčame používať EUCERIN: Čistiaci gél s trojitým účinkom na tvár & telo, Sérum s trojitým účinkom (s patentovaným thiamidolom) a Ochrannú emulziu SPF 30.

Sérum s thiamidolom pomáha redukovať starecké škvrny

pred a po

Starecké škvrny, ktoré sa často objavujú na tvári, rukách a iných častiach tela vystavených slnku. Sú to malé oblasti zmeny farby (hyperpigmentácie) viditeľné na pokožke.  Najčastejšie sa vyskytujú u ľudí vo veku nad 40 rokov (odtiaľ pochádza ich názov), ale môžu sa objaviť aj skôr.

Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity 3D Sérum je ľahké a hydratačné sérum proti starnutiu, ktoré bolo špeciálne vyvinuté pre zrelú pleť. Obsahuje vysokomolekulárnu a nízkomolekulárnu kyselinu hyalurónovú a arktiín na vyplnenie hlbokých vrások a zlepšenie pružnosti pleti, ako aj thiamidol na aktívnu redukciu stareckých škvŕn. 

EUCERIN HYALURON-FILLER + ELASTICITY 3D SÉRUM NA ZVÝŠENIE PRUŽNOSTI 
POUŽÍVATELIA POTVRDZUJÚ*

93 %

Zanecháva pocit omladenej pokožky

97 %

Zlepšuje celkovú kvalitu

100 %

Zanecháva pokožku jemnú a hebkú

100 %

Vyživuje pokožku

 * Prieskum medzi užívateľmi n=130, vo veku 50-65 rokov s vysokým výskytom stareckých škvŕn na tvári, ktorí používali testovaný produkt bez označenia po dobu štyroch týždňov.

Keďže starecké škvrny sa vyskytujú aj na rukách v dôsledku ich častého vystavovania slnku, Eucerin krém na pigmentové škvrny je vyvinutý špeciálne na pokožku v tejto oblasti.

EUCERIN KRÉM NA RUKY KORIGUJÚCI STARECKÉ ŠKVRNY
POUŽÍVATELIA POTVRDZUJÚ*

93 %

Zanecháva pocit omladenej pokožky

94 %

Dáva mi viditeľne krajšie ruky

95 %

Zanecháva pokožku jemnú a hebkú

97 %

Zlepšuje celkovú kvalitu pokožky

98 %  Zlepšuje pevnosť a pružnosť pokožky
* Prieskum medzi užívateľmi n=130 (50-65r) s vysokým výskytom stareckých škvŕn na rukách, používali testovaný produkt bez označenia aspoň raz denne po dobu dvoch týždňov.

Súvisiace články

Odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin