Abstraktné zelené ilustrácie koralových útesov a kozmetických zložiek na pozadí pieskovo béžovej textúry.

Pre vás:
Kvalitné ingrediencie
& receptúry

My ako značka Eucerin venujeme všetko svoje nadšenie aj odborné znalosti vašej pokožke. Vyvíjame klinicky overené dermokozmetické riešenia, ktoré chránia a udržujú zdravie pokožky.

Na kvalite záleží

Pri výbere ingrediencií sa riadime vysokými internými štandardmi, či už ide o účinnosť, bezpečnosť alebo zodpovedné získavanie surovín. Neustále pracujeme na tom, aby sme spojili maximálnu účinnosť výrobkov s čo najmenším dopadom na rovnováhu životného prostredia.

Žena nanášajúca krém na tvár dieťaťa.

Čo sú mikroplasty?

Program OSN pre životné prostredie (UNEP) definuje mikroplasty ako pevné, vo vode nerozpustné a biologicky nerozložiteľné plastové častice s veľkosťou do piatich milimetrov. Primárne mikroplasty sú zámerne vytvárané v podobe drobných častíc, ktoré slúžia ako základná zložka prípravkov. Sekundárne mikroplasty sú oproti tomu vedľajším produktom veľkých kusov plastov, ktoré sa v dôsledku erózie a pôsobenia prírodných živlov rozpadajú na menšie časti.

Ako mikroplasty ovplyvňujú naše životné prostredie?

Znečistenie životného prostredia plastmi je jedným z najpálčivejších problémov súčasnosti. Bez ohľadu na to, ako sa mikroplasty dostanú do okolitej prírody, môžu tu zostať a tiež zostávajú po celé generácie. Keďže sa rozkladajú veľmi pomaly, sú zdrojom znečistenia pôdy i morí po celom svete. Ako také sú považované za potenciálne škodlivé pre životné prostredie.

Už roky striktne nahrádzame mikroplasty1 v zložení našich Eucerin výrobkov a sme hrdí, že sme dosiahli náš cieľ úplne odstrániť mikroplasty zo zloženia našich výrobkov od konca roku 2023.

Súvisiace článkyCiele značky Eucerin pre rok 2025

Ako svetový inovátor v oblasti starostlivosti o pleť sme prehodnotili svoj prístup k udržateľnosti a rozhodli sa naplniť ambiciózny plán. V súlade so štyrmi kľúčovými cieľmi v oblasti udržateľnosti sa zaväzujeme, že budeme produkty Eucerin, ktoré poznáte a máte radi, vyrábať a baliť udržateľnejším spôsobom.

1 Kozmetické prípravky okrem voľne predajných liekov & Mikroplasty podľa definície UNEP (Program OSN pre životné prostredie)

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin