ocean formula

Ocean formula: Opaľovacie krémy rešpektujúce oceány a moria

Zobraziť viac

Ako využívame vedecké poznatky a odborné znalosti na zabezpečenie rovnováhy medzi našimi opaľovacími prípravkami a oceánmi

Oceány sú životne dôležité pre všetok život na našej planéte. Sú domovom nesmierneho množstva živých organizmov a dokážu pohlcovať CO₂, ktoré vzniká ľudskou činnosťou. Podľa odhadov 50 % životodarného kyslíka pochádza z oceánov, pretože planktón a oceánske rastliny absorbujú CO₂ a uvoľňujú O₂ späť do atmosféry.

Z tohto dôvodu pracujeme na tom, aby všetky naše kozmetické prípravky na opaľovanie Eucerin rešpektovali oceán. V spoločnosti Eucerin veríme, že k oceánom sa treba správať šetrne a s úctou. A vieme, že ide o spoločnú zodpovednosť, ktorá sa týka nás všetkých. Preto teraz všetky naše prípravky slnečnej ochrany svojim zložením rešpektujú oceány.

Čo máme na mysli, keď hovoríme o prípravkoch slnečnej ochrany, ktoré svojím zložením rešpektujú oceány?

Myslíme tým, že naše prípravky slnečnej ochrany sú vytvorené tak, aby svojim zložením rešpektovali oceány a život, ktorý sa v nich ukrýva. Používame vedecky podložené a udržateľné prístupy - to všetko bez toho, aby sme robili kompromisy v kvalite a účinnosti dermatologickej starostlivosti o pleť.  Na týchto princípoch je postavená celá idea "Ocean Formula".

Meníme životy k lepšiemu

Eucerin už viac ako 100 rokov vytvára a dodáva život meniace dermatologické prípravky starostlivosti o pleť. Veríme v silu meniť životy k lepšiemu a záleží nám na starostlivosti. To znamená, že preberáme zodpovednosť za vašu pokožku a za planétu; preto sme sa zaviazali k výraznému zlepšeniu spôsobu nášho podnikania v záujme dobra planéty a všetkého života na nej.

Prečítajte si všetky naše ciele udržateľnosti.

Mimoriadnu zodpovednosť cítime voči našim opaľovacím prípravkom - tie si totiž milióny ľudí na celom svete nanášajú na telo predtým, než prídu do kontaktu s oceánmi a morami. Preto robíme maximum, aby sme zabezpečili čo najlepšie ochranné vlastnosti a zároveň minimalizovali ich vplyv na oceány a moria.

mora

Čo sme doteraz dosiahli

Naším poslaním bolo vždy vytvárať opaľovacie krémy, ktoré vám a vašim blízkym umožnia užívať si slnko a zároveň byť chránení. Na základe najnovšieho vedeckého vývoja a odborných znalostí v oblasti starostlivosti o pokožku naši vedci vyvinuli prípravky slnečnej ochrany s najvyššími ochrannými vlastnosťami a zníženým dopadom na oceány a moria.

Všetky naše kozmetické výrobky sú 100% bez mikroplastov

V minulosti si mnohé kozmetické výrobky vyžadovali mikroplasty, aby účinne fungovali. Mikroplasty sú malé (menšie ako 5 mm) častice, nerozložiteľné a nerozpustné vo vode*. Môžu vážne poškodiť životné prostredie.

V roku 2015 spoločnosť Eucerin vymenila tieto polyetylénové častice za ekologickejšie alternatívy, ako sú častice mikrokryštalickej celulózy, dioxidové častice alebo ricínový vosk. Tieto ekologické alternatívy sú rovnako jemné a šetrné k pokožke ako ich predchodcovia a dosahujú rovnaký peelingový účinok.

V roku 2020 sme sa rozhodli zbaviť nylonu, čo je jeden z typov mikroplastov, a upravili sme zloženie všetkých našich produktov.

S hrdosťou môžeme povedať, že od konca roka 2022 sú všetky naše kozmetické prípravky na opaľovanie 100 % bez mikroplastov*.

Biologicky odbúrateľné polyméry

Polyméry sú jedny zo zložiek, ktoré nám umožňujú meniť vlastnosti a pocit z našich produktov. Napríklad jeden polymér pomáha vytvárať na pokožke film. Iné ich robia odolnými voči vode a potu. Tieto prvky sú, pravdaže, pre vašu bezpečnosť veľmi dôležité.

Tieto vlastnosti je obzvlášť ťažké nájsť prirodzene, čo znamená, že donedávna sme museli používať nerozložiteľné polyméry. Avšak dosiahli sme veľký pokrok a zvýšili využívanie biologicky odbúrateľných alternatív. To znamená, že dokážu byť strávené mikróbmi a splynúť späť s prírodou. Našou ambíciou je, aby sme do roku 2025 používali len biologicky rozložiteľné polyméry.

UV filtre sú základnými zložkami účinného opaľovacieho krému. Vďaka vedeckým objavom v našom výskumnom a vývojovom centre ich teraz dokážeme kombinovať spôsobom, ktorý umožňuje použiť menej filtrov a tak menej zaťažovať životné prostredie – to všetko pri rovnakej úrovni UV ochrany.

Tento vylepšený systém UV filtrov znamená, že naše výrobky sú optimalizované z hľadiska biologickej odbúrateľnosti.

Zloženie rešpektujúce oceány stále zdokonaľujeme

No ani tu sa nezastavíme. Máme mnoho ďalších plánov, ako urobiť naše opaľovacie krémy a všetky naše výrobky lepšími pre vás, oceány a celú planétu. To je hlavná myšlienka, ktorá stojí za novým zložením prípravkov slnečnej ochrany Ocean Formula.

*Mikroplasty podľa definície UNEP. Nezahŕňa voľnopredajné výrobky v USA.

Chráňte svoju pokožku

Súvisiace články

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin