palmovy olej

Čo je palmový (jadrový) olej?

1 min čítanie
Zobraziť viac

Palmový olej je rastlinná surovina, ktorá sa získava z dužiny plodov palmy olejnej, zatiaľ čo palmojadrový olej sa získava z jej semien. Obvykle sa nachádza v potravinách, kozmetických prípravkoch, alebo sa používa na výrobu energie. Vďaka vysokej výťažnosti palmových plodín a jedinečným vlastnostiam ich oleja ako suroviny pre kozmetické prípravky po nich dopyt neustále rastie. V kozmetickom priemysle môžu byť deriváty palmojadrového oleja súčasťou emulgátorov alebo povrchovo aktívnych látok, ktoré sú potrebné pre emulzie dodávajúce pokožke dostatok viskozity a vlhkosti.

Prečo sa o palmovom (jadrovom) oleji hovorí v súvislosti s udržateľnosťou?

Bohužiaľ, vysoký dopyt po palmovom oleji často vedie k odlesňovaniu a ďalším neudržateľným poľnohospodárskym praktikám. Lesy prirodzene a účinne zadržiavajú CO2 a ich sústavné ničenie významne prispieva k zmene klímy. My v značke Eucerin berieme tento problém vážne a sme presvedčení, že v záujme ochrany dažďových pralesov pred odlesňovaním by sa palmojadrový olej mal získavať iba udržateľným spôsobom.

palmový olej

Obsahujú produkty Eucerin palmový olej?

Áno, prípravky Eucerin obsahujú ingrediencie vyrobené z palmojadrového oleja. Od konca roku 2020 však 100 % týchto derivátov pochádza z udržateľných zdrojov podľa štandardu hmotnostnej bilancie RSPO (Okrúhly stôl pre udržateľný palmový olej).

Ako Eucerin podporuje udržateľné pestovanie palmového oleja?

Už niekoľko rokov s našimi dodávateľmi pracujeme na presadzovaní väčšej transparentnosti v dodávateľskom reťazci a podporujeme úsilie o zavedenie a rozšírenie udržateľnej produkcie palmojadrového oleja.

Spoločnosť Beiersdorf, materská spoločnosť značky Eucerin, aktívne podporuje udržateľné využívanie palmojadrového oleja, ktoré nevedie k výrubu dažďových pralesov. Sme aktívnym členom „Okrúhleho stola pre udržateľný palmový olej“ (RSPO) a „Fóra pre udržateľný palmový olej“ (FONAP), dvoch skupín, ktoré podporujú komplexné udržateľné využívanie palmojadrového oleja. Spoločným cieľom týchto skupín je zvýšiť transparentnosť produkcie palmového oleja a podporiť jej udržateľnú transformáciu. Ku koncu roka 2020 sme dosiahli svoj cieľ používať iba 100 % udržateľný certifikovaný palmojadrový olej a jeho deriváty. To znamená, že používame iba palmojadrový olej z udržateľných zdrojov, a to na základe modelu hmotnostnej bilancie definovaného organizáciou RSPO.

Naše úsilie presahuje rámec samotného nákupu. Už mnoho rokov spolupracujeme s mimovládnymi organizáciami a dodávateľmi, aby sme podporili udržateľné pestovanie paliem. Podporujeme drobných poľnohospodárov, napríklad poskytovaním kvalitných sadeníc či prístupu k vode, čím nielenže pomáhame zlepšovať poľnohospodárske postupy, ale aj pozitívne ovplyvňujeme miestne komunity z hľadiska sociálnej sféry.

Pokrok ocenený Projektom zverejňovania informácií o emisiách uhlíka (Carbon Disclosure Project)

Projekt zverejňovania informácií o emisiách uhlíka (CDP), medzinárodná nezisková organizácia, ktorá vyhodnocuje výsledky v oblasti riadenia a podávania správ o kľúčových environmentálnych témach, už ocenila naše úsilie.

les

Spoločnosť Beiersdorf, materská spoločnosť značky Eucerin, sa zúčastňuje programu CDP od roku 2006. V roku 2021 sme získali hodnotenie „A“ v kategórii „Lesy“, ktorej sme sa zúčastnili s naším rozsiahlym „Programom palmového oleja“.

Preskúmajte zoznam ingrediencií značky Eucerin

Výber našich ingrediencií sa riadi vysokými internými štandardmi a záväzkami týkajúcimi sa účinnosti, bezpečnosti a udržateľných zdrojov a ich dopadu na životné prostredie po použití. Eucerin chce byť transparentný s ohľadom na zloženie svojich prípravkov a uľahčovať spotrebiteľom rozhodovanie o nákupe udržateľných kozmetických výrobkov, preto aj naďalej poskytujeme informácie o zložkách, ktoré používame. Zistite viac a preskúmajte zoznam ingrediencií značky Eucerin.

Súvisiace články

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin