Eucerin Anti-Pigment

Vedecké pozadie výrobkov Eucerin Anti-Pigment proti nerovnomernému tónu pleti – Rad Eucerin Anti-Pigment proti tmavým škvrnám na pleti

4 min čítanie
Zobraziť viac

Hyperpigmentácia je bežný kožný problém. Ak je veľmi výrazná, môže vyvolávať nepríjemné pocity. Klinické štúdie preukázali, že rad produktov Eucerin Anti-Pigment znižuje výskyt stareckých škvŕn (známych aj ako slnečné škvrny) na zjednotený tón a žiarivý vzhľad pleti. Dr. Ludger Kolbe, výskumný odborník starostlivosti o pleť Eucerin, predstavuje v tomto článku thiamidol, kľúčovú aktívnu zložku týchto výrobkov a opisuje vedecké pozadie inovatívneho a účinného radu Anti-Pigment.

Melazma nie je nijako škodlivá, ak je ale veľmi výrazná, môže vyvolávať nepríjemné pocity.

Čo spôsobuje nerovnomerný tón pleti a vznik tmavých škvŕn?

Nerovnomerný tón pleti je často dôsledkom porúch pigmentácie, ako je hyperpigmentácia.

"Hyperpigmentácia sa tvorí vplyvom zvýšenej produkcie melanínu," tvrdí dr. Ludge Kolbe. "Naša koža má špecializované bunky, ktoré sa nazývajú melanocyty a tie produkujú tmavý pigment melanín," vysvetľuje. "Vďaka melanínu získava pleť svoju farbu a určitú prirodzenú ochranu pred slnečným žiarením, ale nadmerné pôsobenie slnečného žiarenia, hormonálne vplyvy, starnutie a poranenie alebo zápal kože môžu spôsobiť zvýšenú produkciu melanínu a vyvolať hyperpigmentáciu."

Hyperpigmentácia sa prejavuje ako tmavé plochy a starecké škvrny (známe aj ako slnečné škvrny), ktoré spôsobujú nerovnomerný vzhľad pleti. Nadprodukcia melanínu je tiež hlavnou príčinou vzniku porúch ako je melazma a pozápalová hyperpigmentácia. Dr. Kolbe vysvetľuje, že "kým hyperpigmentovaná pokožka je obvykle neškodná, môže vyvolávať nepríjemné pocity a negatívne ovplyvňovať kvalitu života. Hyperpigmentácia sa bežne objavuje na oblastiach pravidelne vystavovaných slnečnému žiareniu, ako je obličaj a ruky.

Hyperpigmentácia sa bežne objavuje na oblastiach pravidelne vystavovaných slnečnému žiareniu, ako je tvár a ruky

Prelomový objav vedeckých odborníkov Eucerin na zmiernenie pigmentových škvŕn

Dr. Kolbe a jeho tím sa na základe 100-ročnej medicínskej odbornosti v starostlivosti o pleť značky Eucerin rozhodli vytvoriť zloženie, ktoré by prinieslo výsledky u osôb s nerovnomerným tónom pleti a poruchami pigmentácie.

"Vykonali sme rozsiahly screeningový program," vysvetľuje dr. Kolbe. "Testovali sme viac ako 50 000 potenciálnych ingrediencií v snahe nájsť aktívnu zložku, ktorá by redukovala hyperpigmentáciu a zároveň bola šetrná k pleti." Kľúčom výskumného prístupu značky Eucerin bola metodika použitá na testovanie kandidátskych ingrediencií. V minulosti boli zloženia testované na hubových enzýmoch, ale dr. Kolbe a jeho tím trvali na testovaní aktívnych látok na ľudských enzýmoch, čo prinieslo presnejšie hodnotenie ich potenciálnej účinnosti.

Thiamidol - patentovaná zložka značky Eucerin je kľúčová aktívna ingrediencia v rade Anti-Pigment.

Prelom nastal vo chvíli, keď tím objavil thiamidol, ktorý priniesol významné a prekvapivé výsledky v klinických a dermatologických testoch. "Thiamidol cielene rieši príčinu vzniku hyperpigmentácie znížením tvorby melanínu," vysvetľuje dr. Kolbe, "a je účinný na všetky typy a tóny pleti." 

Prekvapivé výsledky pre kozmetický rad Eucerin Anti-Pigment

Inovatívny a účinný thiamidol je kľúčovou aktívnou zložkou v rade Eucerin Anti-Pigment. Klinické a dermatologické testy preukázali, že redukuje pigmentové škvrny a bráni ich opakovanému výskytu.

"Prvé výsledky sú viditeľné po dvoch týždňoch a pri pravidelnom používaní sa stav pleti stále zlepšuje," hovorí dr. Kolbe. Dodáva, že "máme veľmi pozitívnu spätnú väzbu na prípravky od účastníkov. "

Klinické štúdie preukázali viditeľné zmiernenie pigmentových škvŕn

Eucerin Anti-Pigment: klinicky overená redukcia 

1 Aplikácia Eucerin Anti-Pigment Séra s duálnym účinkom a Denného krému SPF 30 dvakrát denne po dobu 12 týždňov. Ukážka príkladu, individuálne výsledky sa môžu líšiť. BDF dáta
Eucerin Anti-Pigment produkty
Rad Eucerin Anti-Pigment redukuje tmavé škvrny a bráni ich opakovanému výskytu

S obsahom zložky, patentovanej značkou Eucerin – thiamidolom – ponúka tento rad denný krém, nočný krém, sérum s duálnym účinkom a lokálny korektor na zmiernenie hyperpigmentácie. Denný krém tónovaný svetlý a stredne tmavý obsahujú aj SPF 30 a UVA filter, zatiaľ čo Rozjasňujúce sérum je určené pre zvýšenie prirodzenej žiarivosti vašej pleti. Slnečné žiarenie je hlavnou príčinou hyperpigmentácie, pretože predovšetkým slnečné lúče stimulujú produkciu melanínu, preto je zásadným krokom v prevencii tvorby nových pigmentových škvŕn používať každý deň vhodné prípravky slnečnej ochrany. Sérum s duálnym účinkom teraz prichádza v jednokomorovom balení pre jednoduchšiu aplikáciu a rovnakú overenú účinnosť pri redukcii pigmentových škvŕn.

Produkty radu Anti-Pigment je možné používať celoročne, látka thiamidol nijako nereaguje na slnečné žiarenie.
Produkty je možné používať aj počas tehotenstva.

Unikátne duálne sérum Eucerin Anti-Pigment v sebe kombinuje dve séra, z ktorých každé pôsobí rôznym spôsobom:

  • Thiamidol: účinná a patentovaná zložka, ktorá pôsobí na príčinu vzniku hyperpigmentácie. Klinické testy preukázali, že redukuje hyperpigmentáciu a pri pravidelnom používaní zabraňuje jej opakovanému výskytu.
  • Koncentrovaná kyselina hyalurónová: jedna z vlastných najúčinnejších hydratačných látok pleti jej pomáha viazať vodu a udržovať hydratáciu pleti.

Sérum s duálnym účinkom, ktoré kombinuje dve hlavné aktívne zložky, je teraz v jednokomorovom balení pre jednoduchšiu aplikáciu, s rovnakým overeným účinkom.

Užívateľská štúdia (PIU) 2 denného krému a duálneho séra preukázala veľmi priaznivé výsledky. 120 žien vo veku medzi 25 a 55 rokmi uviedlo nasledujúce výsledky najskôr po dvoch a potom po štyroch týždňoch pravidelného používania:

Po 2 týždňoch Po 4 týždňoch
Vďaka prípravku získava moja pleť jednotnejší tón 97% 97%
Vďaka prípravku je moja pleť žiarivejšia 94% 97%
Prípravok účinne pôsobí proti tmavým škvrnám 82% 98%
Prípravok bráni tvorbe tmavých škvŕn 84% 97%


2 Beiersdorf AG, užívateľská štúdia, november 2017

"Vývoj radu Eucerin Anti-Pigment trval desať rokov a sme mimoriadne hrdí na to, čo sa nám podarilo," hovorí dr. Kolbe. Prvé výsledky sú viditeľné po dvoch týždňoch a pri pravidelnom používaní sa stav pleti stále zlepšuje, vďaka čomu prináša tento rad účinné dermokozmetické riešenia mnohých foriem hyperpigmentácie. "Navyše," uzaviera dr. Kolbe, "prípravky Eucerin Anti-Pigment sa môžu používať pri dermatologických zákrokoch, ako je chemický peeling a laserová terapia na zosilnenie a predĺženie ich výsledkov."  

Ďalšie odporúčané produkty

Súvisiace články

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin