Rad Eucerin Anti-Pigment na zmiernenie hyperpigmentácie

Vedecké pozadie výrobkov Eucerin Anti-Pigment proti nerovnomernému tónu pleti Rad Eucerin Anti-Pigment proti tmavým škvrnám na pleti

Hyperpigmentácia je bežný kožný problém. Ak je veľmi výrazná, môže vyvolávať nepríjemné pocity. Klinické štúdie preukázali, že rad produktov Eucerin Anti-Pigment znižuje výskyt stareckých škvŕn (známych aj ako slnečné škvrny) na zjednotený tón a žiarivý vzhľad pleti. Dr. Ludger Kolbe, výskumný odborník starostlivosti o pleť Eucerin, predstavuje v tomto článku thiamidol, kľúčovú aktívnu zložku týchto výrobkov a opisuje vedecké pozadie inovatívneho a účinného radu Anti-Pigment.

Melazma nie je nijako škodlivá, ak je ale veľmi výrazná, môže vyvolávať nepríjemné pocity.

Čo spôsobuje nerovnomerný tón pleti a vznik tmavých škvŕn?

Nerovnomerný tón pleti je často dôsledkom porúch pigmentácie, ako je hyperpigmentácia.

"Hyperpigmentácia sa tvorí vplyvom zvýšenej produkcie melanínu," tvrdí dr. Ludge Kolbe. "Naša koža má špecializované bunky, ktoré sa nazývajú melanocyty a tie produkujú tmavý pigment melanín," vysvetľuje. "Vďaka melanínu získava pleť svoju farbu a určitú prirodzenú ochranu pred slnečným žiarením, ale nadmerné pôsobenie slnečného žiarenia, hormonálne vplyvy, starnutie a poranenie alebo zápal kože môžu spôsobiť zvýšenú produkciu melanínu a vyvolať hyperpigmentáciu."

Hyperpigmentácia sa prejavuje ako tmavé plochy a starecké škvrny (známe aj ako slnečné škvrny), ktoré spôsobujú nerovnomerný vzhľad pleti. Nadprodukcia melanínu je tiež hlavnou príčinou vzniku porúch ako je melazma a pozápalová hyperpigmentácia. Dr. Kolbe vysvetľuje, že "kým hyperpigmentovaná pokožka je obvykle neškodná, môže vyvolávať nepríjemné pocity a negatívne ovplyvňovať kvalitu života. Hyperpigmentácia sa bežne objavuje na oblastiach pravidelne vystavovaných slnečnému žiareniu, ako je obličaj a ruky.

Nerovnomerný tón pleti na tvári a na rukách.
Hyperpigmentácia sa bežne objavuje na oblastiach pravidelne vystavovaných slnečnému žiareniu, ako je tvár a ruky

Prelomový objav vedeckých odborníkov Eucerin na zmiernenie pigmentových škvŕn

Dr. Kolbe a jeho tím sa na základe 100-ročnej medicínskej odbornosti v starostlivosti o pleť značky Eucerin rozhodli vytvoriť zloženie, ktoré by prinieslo výsledky u osôb s nerovnomerným tónom pleti a poruchami pigmentácie.

"Vykonali sme rozsiahly screeningový program," vysvetľuje dr. Kolbe. "Testovali sme viac ako 50 000 potenciálnych ingrediencií v snahe nájsť aktívnu zložku, ktorá by redukovala hyperpigmentáciu a zároveň bola šetrná k pleti." Kľúčom výskumného prístupu značky Eucerin bola metodika použitá na testovanie kandidátskych ingrediencií. V minulosti boli zloženia testované na hubových enzýmoch, ale dr. Kolbe a jeho tím trvali na testovaní aktívnych látok na ľudských enzýmoch, čo prinieslo presnejšie hodnotenie ich potenciálnej účinnosti.

Prelom nastal vo chvíli, keď tím objavil thiamidol, ktorý priniesol významné a prekvapivé výsledky v klinických a dermatologických testoch. "Thiamidol cielene rieši príčinu vzniku hyperpigmentácie znížením tvorby melanínu," vysvetľuje dr. Kolbe, "a je účinný na všetky typy a tóny pleti." 

Odborníci na hyperpigmentáciu Eucerin objavili thiamidol
Thiamidol - patentovaná zložka značky Eucerin je kľúčová aktívna ingrediencia v rade Anti-Pigment.

Prekvapivé výsledky pre kozmetický rad Eucerin Anti-Pigment

Inovatívny a účinný thiamidol je kľúčovou aktívnou zložkou v rade Eucerin Anti-Pigment. Klinické a dermatologické testy preukázali, že redukuje pigmentové škvrny a bráni ich opakovanému výskytu.

"Prvé výsledky sú viditeľné po dvoch týždňoch a pri pravidelnom používaní sa stav pleti stále zlepšuje," hovorí dr. Kolbe. Dodáva, že "máme veľmi pozitívnu spätnú väzbu na prípravky od účastníkov. "

Klinické štúdie preukázali viditeľné zmiernenie pigmentových škvŕn

Eucerin Anti-Pigment: klinicky overená redukcia 

Eucerin Anti-Pigment: klinicky overená redukcia
1 Aplikácia duálneho séra Eucerin Anti-Pigment a denného krému SPF 30 dvakrát denne počas obdobia 8 týždňov. Ukážka príkladu, individuálne výsledky sa môžu líšiť. BDF dáta

Rad obsahuje denný krém, nočný krém, duálne sérum a lokálny korektor. Denný krém obsahuje SPF 30 a UVA filter. Slnečné žiarenie je príčinou hyperpigmentácie číslo jeden, pretože je to v prvom rade slnko, ktoré spúšťa produkciu melanínu. Preto, ak chcete predchádzať tvorbe nových stareckých škvŕn, kľúčovým krokom je používať vhodnú ochranu proti slnku každý deň.                                                                   

Eucerin Anti-Pigment
Rad Eucerin Anti-Pigment redukuje tmavé škvrny a bráni ich opakovanému výskytu.

Unikátne duálne sérum Eucerin Anti-Pigment v sebe kombinuje dve séra, z ktorých každé pôsobí rôznym spôsobom:

  • Thiamidol: účinná a patentovaná zložka, ktorá pôsobí na príčinu vzniku hyperpigmentácie. Klinické testy preukázali, že redukuje hyperpigmentáciu a pri pravidelnom používaní zabraňuje jej opakovanému výskytu.
  • Koncentrovaná kyselina hyalurónová: jedna z vlastných najúčinnejších hydratačných látok pleti jej pomáha viazať vodu a udržovať hydratáciu pleti.

 

Užívateľská štúdia (PIU) 2 denného krému a duálneho séra preukázala veľmi priaznivé výsledky. 120 žien vo veku medzi 25 a 55 rokmi uviedlo nasledujúce výsledky najskôr po dvoch a potom po štyroch týždňoch pravidelného používania:

Po 2 týždňoch Po 4 týždňoch
Vďaka prípravku získava moja pleť jednotnejší tón 97% 97%
Vďaka prípravku je moja pleť žiarivejšia 94% 97%
Prípravok účinne pôsobí proti tmavým škvrnám 82% 98%
Prípravok bráni tvorbe tmavých škvŕn 84% 97%


2 Beiersdorf AG, užívateľská štúdia, november 2017

"Vývoj radu Eucerin Anti-Pigment trval desať rokov a sme mimoriadne hrdí na to, čo sa nám podarilo," hovorí dr. Kolbe. Prvé výsledky sú viditeľné po dvoch týždňoch a pri pravidelnom používaní sa stav pleti stále zlepšuje, vďaka čomu prináša tento rad účinné dermokozmetické riešenia mnohých foriem hyperpigmentácie. "Navyše," uzaviera dr. Kolbe, "prípravky Eucerin Anti-Pigment sa môžu používať pri dermatologických zákrokoch, ako je chemický peeling a laserová terapia na zosilnenie a predĺženie ich výsledkov."  

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

  • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
  • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
  • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár