Suroviny pre vysoko kvalitné produkty

Vysoko kvalitné suroviny pre vysoko kvalitné výrobky Tri otázky na tému palmového oleja

Obsahujú Eucerin produkty palmový olej?

Spoločnosť Beiersdorf nevyužíva palmový olej priamo na výrobu kozmetiky. V každom prípade - ako je v kozmetickom priemysle zvykom - používame prísady, ako sú emulgátory a surfaktanty, ktoré sú nevyhnutné pre rad produktov. Tie sú obvykle vyrábané na báze minerálnych a rastlinných olejov, ako je kokosový olej, repkový olej, či dokonca palmový olej a olej z palmových jadier.

Palmový olej
Eucerin alebo spoločnosť Beiersdorf nevyužívajú palmový olej priamo na výrobu svojich produktov

Ako spoločnosť Beiersdorf prispieva k udržateľnému pestovaniu?

Už niekoľko rokov úzko spolupracujeme s našimi dodávateľmi na podpore transparentnejšieho dodávateľského reťazca s cieľom prispieť k zavedeniu a rozširovaniu udržateľného pestovania palmového oleja (oleja z palmových jadier). Okrem účasti pri „Guľatom stole pre udržateľný palmový olej“ (RSPO) sme tiež zapojení do „Fóra pre udržateľný palmový olej“ (FONAP) a usilujeme sa o ďalšie zlepšenie existujúcich certifikačných kritérií.

Rozvoj udržateľnej produkcie palmového oleja (oleja z palmových jadier).
Spoločnosť Beiersdorf úzko spolupracuje so svojimi dodávateľmi na podpore rozvoja udržateľnej produkcie palmového oleja (oleja z palmových jadier)

Akou cestou sa spoločnosť Beiersdorf v budúcnosti vydá?

V posledných rokoch sme urobili významný pokrok smerom k využívaniu palmového oleja (oleja z palmových jadier) produkovaného udržateľným spôsobom. Chceme zaistiť, aby dané zložky pochádzali iba z preukázateľne udržateľných zdrojov (Certifikovaný udržateľný olej z palmových jadier) a do roku 2020 prejsť na miešané palmové oleje (oleje z palmových jadier) a zodpovedajúce deriváty. Do úplného prechodu na certifikovaný palmový olej bude spoločnosť Beiersdorf pre zostávajúci olej nakupovať certifikáty v systéme „Book and Claim“.

Účasť spoločnosti Beiersdorf pri „Guľatom stole pre udržateľný palmový olej“ (RSPO)
Účasť spoločnosti Beiersdorf pri „Okrúhlom stole pre udržateľný palmový olej“ (RSPO)

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

  • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
  • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
  • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár