Vysoko kvalitné suroviny pre vysoko kvalitné výrobky – Tri otázky na tému palmového oleja

Zobraziť viac

Obsahujú Eucerin produkty palmový olej?

Eucerin alebo spoločnosť Beiersdorf nevyužívajú palmový olej priamo na výrobu svojich produktov

Spoločnosť Beiersdorf nevyužíva palmový olej priamo na výrobu kozmetiky. V každom prípade - ako je v kozmetickom priemysle zvykom - používame prísady, ako sú emulgátory a surfaktanty, ktoré sú nevyhnutné pre rad produktov. Tie sú obvykle vyrábané na báze minerálnych a rastlinných olejov, ako je kokosový olej, repkový olej, či dokonca palmový olej a olej z palmových jadier.

Ako spoločnosť Beiersdorf prispieva k udržateľnému pestovaniu?

Spoločnosť Beiersdorf úzko spolupracuje so svojimi dodávateľmi na podpore rozvoja udržateľnej produkcie palmového oleja (oleja z palmových jadier)

Už niekoľko rokov úzko spolupracujeme s našimi dodávateľmi na podpore transparentnejšieho dodávateľského reťazca s cieľom prispieť k zavedeniu a rozširovaniu udržateľného pestovania palmového oleja (oleja z palmových jadier). Okrem účasti pri „Guľatom stole pre udržateľný palmový olej“ (RSPO) sme tiež zapojení do „Fóra pre udržateľný palmový olej“ (FONAP) a usilujeme sa o ďalšie zlepšenie existujúcich certifikačných kritérií.

Akou cestou sa spoločnosť Beiersdorf v budúcnosti vydá?

Účasť spoločnosti Beiersdorf pri „Okrúhlom stole pre udržateľný palmový olej“ (RSPO)

V posledných rokoch sme urobili významný pokrok smerom k využívaniu palmového oleja (oleja z palmových jadier) produkovaného udržateľným spôsobom. Chceme zaistiť, aby dané zložky pochádzali iba z preukázateľne udržateľných zdrojov (Certifikovaný udržateľný olej z palmových jadier) a do roku 2020 prejsť na miešané palmové oleje (oleje z palmových jadier) a zodpovedajúce deriváty. Do úplného prechodu na certifikovaný palmový olej bude spoločnosť Beiersdorf pre zostávajúci olej nakupovať certifikáty v systéme „Book and Claim“.

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin