Naša história - viac než 100 rokov – Inovatívnej medicínskej starostlivosti o pleť

8 min čítanie
Zobraziť viac

Už viac než sto rokov je značka Eucerin (a celá spoločnosť Beiersdorf) spájaná s prevratnými inováciami v zložení kozmetických výrobkov. Už od počiatku bol výskum a vývoj výrobkov Eucerin tiež neoddeliteľne spätý s dermatologickým výskumom.

Založenie značky Eucerin

Zakladateľ spoločnosti Beiersdorf - Paul C. Beiersdorf
Každý výrobok značky Eucerin vychádza z intenzívneho výskumu a úzkej spolupráce s lekárnikmi a dermatológmi - už do svojho začiatku.

Značka Eucerin začala svoju históriu v lekárni Paula C. Beiersdorfa v Hamburgu.

V roku 1882 požiadal Paul C. Beiersdorf o patent na nový typ obväzového materiálu a založil spoločnosť Beiersdorf. O osem rokov neskôr predal podnik svojmu kolegovi lekárnikovi Oskarovi Troplowitzovi, ktorý začal vyrábať výrobky pod značkou Beiersdorf. Úzka spolupráca s uznávaným dermatológom Paulom Gersonom Unnom zaručovala, že tieto výrobky boli založené na najnovších výskumoch kože v danej dobe.

Ostatne, kombinácia výskumu a vývoja prechádza históriou Eucerin až do súčasnosti. 

Každý výrobok Eucerin je nielen vedecky podložený, ale tiež otestovaný na kožnú znášanlivosť a účinnosť. Naše výrobky tak prinášajú spoľahlivé riešenia pre rôzne druhy kožných problémov a ochorení

Už viac než sto rokov prinášame revolučné riešenie dermokozmetickej starostlivosti

1900

Dr. Lifschütz požiadal o patent na prvú stabilnú emulziu Eucerin.
Prvý rad výrobkov Eucerin

Eucerit 
V roku 1900 podal mladý chemik Isaac Lifschütz patent na emulgátor, ktorý pomenoval Eucerit - názov bol inšpirovaný starogréckym označením pre "krásny vosk". Lifschützov objav Euceritu bol teda považovaný za revolučnú udalosť v oblasti lekárstva. Eucerit sa stal technologickým základom pre výrobu prvých stabilných emulzií typu voda v oleji. Vo svojej dobe slúžil tiež ako základ všetkých výrobkov spoločnosti Beiersdorf. Prof. Unna bol doslova ohromený vlastnosťami výslednej masti: 

"Eucerin masť ocenia lekárnici pre jej stabilnú a hladkú konzistenciu, lekári ju môžu bez problémov predpisovať a pacientom prinesie príjemný pocit vďaka svojej jemnej konzistencii a chladivému účinku."

1950 -1960

Eucerin pH5 masť
V roku 1950 bol uvedený ďalší výrobok značky Eucerin: Eucerin pH5 masť. Výrobok bol určený na použitie pri práci v alkalickom prostredí - vo vtedajšej dobe skutočná inovácia, pretože to bol prvý výrobok, ktorý zaručoval zachovanie a obnovu kyslej ochrannej vrstvy kože, ktorá má svoj vysoký význam i dnes.

1970- 1980

Eucerin pH5 telové mlieko a krém
Prvý výrobkový rad Eucerin pre použitie na celé telo, vhodný tiež na citlivú pokožku. Ponukou tohto radu Eucerin vo vtedajšej dobe predstavil holistický program medicínskej kozmetickej starostlivosti pre zachovanie zdravia pokožky. Rad pH5 vyvinutý špeciálne pre citlivú pokožku, je i dnes odporúčaný lekármi po celom svete pri rade kožných problémov vďaka svojej kožnej znášanlivosti a účinnej ochrane pokožky.

Prvý rad Eucerin pH5 bol lekármi v ordináciách výhradne odporúčaný na liečbu kožných ochorení.

1991 - 1994

1991 - Eucerin Sun
Prvé výrobky Eucerin, ktoré majú klinicky overenú schopnosť aktívne posilňovať pokožku proti slnečným alergiám. Ich systém dvojfázovej profylaxie je zásadným prelomom v starostlivosti pri opaľovaní, ktorý posilňuje ochrannú kožnú bariéru proti žiareniu UVA  a zároveň zmierňuje zápalové kožné reakcie.

1992 - Laceran 
V tomto roku bol na trh uvedený rad výrobkov s obsahom urey pod značkou LACERAN, určený špeciálne na liečbu veľmi suchej pokožky. Urea je prirodzene obsiahnutá vo všetkých telových tekutinách a tkanivách a je dôležitou súčasťou prirodzených hydratačných faktorov pokožky. V mnohých prípadoch suchej pokožky je prirodzená úroveň urey znížená, čo vedie k ďalšej strate vlhkosti. Doplnením tejto aktívnej zložky Laceran účinne zmierňoval svrbenie a suchosť pokožky.

1994 - Laceran Omega 
Doplnok radu s obsahom omega-6 mastných kyselín, vyvinutý špeciálne pre doplnkovú starostlivosť pri atopickom ekzéme. Prírodné mastné kyseliny posilňujú ochrannú kožnú bariéru a znižujú úbytok vlhkosti, čím vo výsledku upokojujú a vyživujú drsnú a suchú pokožku.

Prečítajte si viac o tom, prečo vznikol rad Eucerin AtopiControl a o jeho vývoji.

1995 - 1999

Tlačená inzercia na Eucerin pH5 sprchový gél v roku 1995.

1995 - Eucerin pH5 sprchový olej 
Skutočná novinka: Eucerin sprchový olej bráni vysychaniu pokožky, zatiaľ čo ju čistí pomocou extra jemných surfaktantov.

1996 - Eucerin Hydro-Balance a Lipo-Balance
Uvedením pleťových krémov Hydro-Balance a Lipo-Balance urobil Eucerin prvý krok v ponuke dermokozmeticky účinných riešení pre extrémne citlivú pleť.
Už viac než desať rokov rad Eucerin Q10 ACTIVE pre citlivú pleť účinne pôsobí proti prvým príznakom starnutia.

1998 - Eucerin Q10 krém proti vráskam 
Prvý výrobok Eucerin s obsahom koenzýmu Q10, ktorý prináša riešenie pre citlivú, starnúcu pleť. Táto prirodzene sa vyskytujúca látka v pleti stimuluje tvorbu energie v bunkách. Výrobky Eucerin Q10 pomáhajú zlepšovať regeneráciu citlivej pleti, a zmierňujú hĺbku jemných liniek a vrások.

Prečítajte si viac o tom, prečo vznikol rad Eucerin Q10 ACTIVE a o jeho vývoji. 

1999 - Eucerin Re-Balance 
Prvý rad výrobkov Eucerin s obsahom účinnej zložky Fucogel, ktorá posilňuje odolnosť proti vonkajším negatívnym vplyvom a viditeľne upokojuje veľmi citlivú pleť.

Tlačená inzercia v roku 1999.

1999 - Eucerin rad pre problematickú pleť 

Eucerin si uvedomuje, že pleť so sklonom k tvorbe akné nie je problémom iba dospievajúcich, a preto uviedol rad výrobkov určených špeciálne pre potreby problematickej a aknóznej pleti. Svoje účinky smeruje presne tam, kde problém vzniká – do folikulov – a zároveň pleť nevysušuje.

Výrobky Eucerin pre problematickú pleť sú tiež ideálne ako doplnková starostlivosť pri dermatologickej liečbe.

Prečítajte si viac o tom, prečo vznikol rad Eucerin DermoPure a o jeho vývoji.

2000 - 2005

2000 - Eucerin Vital 
Rad Eucerin Vital bol vyvinutý špeciálne pre potreby zrelej pleti po menopauze, ktorá stráca elasticitu. Ako kľúčová zložka v tomto rade bol použitý vysoko účinný retinol

2004 - Eucerin Modelliance 
Prvý výrobok Eucerin anti-age pre "remodeláciu" a spevnenie kontúr tváre. Jeho zloženie s kombináciou výťažku z ginka a kyseliny ursolovej stimuluje pleti vlastnú tvorbu kolagénu a redukuje vrásky. 

2005 - Eucerin Anti-Pigment
Prvý výrobok značky Eucerin, ktorý znižuje výskyt pigmentových škvŕn a hyperpigmentácií pleti pôsobením kyseliny diovej, ktorá ovplyvňuje tvorbu  melanínu v pleti.


2005 - Eucerin Anti-Redness
Prvý rad výrobkov Eucerin, ktorý zmierňuje začervenanie pleti. Obsahuje licochalcon A, ktorý upokojuje pleť, a zelené krycie pigmenty, ktoré neutralizujú začervenanie. Bol to jeden z prvých klinicky overených radov dermokozmetických výrobkov, ktoré poskytovali okamžitú a dlhotrvajúcu úľavu citlivej pleti so sklonom k začervenaniu, difúznemu začervenaniu a rozšíreným žilkám.

2006

2006 - Eucerin Hyaluron-Filler 

"Tento revolučný rad bol inšpirovaný výplňovými metódami estetickej dermatológie pomocou kyseliny hyalurónovej. Tieto výrobky proti vráskam patria medzi najpredávanejšie anti-age prípravky v lekárňach."

Výrobky vypĺňajú vrásky vďaka kombinácii kyseliny hyalurónovej, ktorá pleť intenzívne hydratuje a vyhladzuje, a saponínu, ktorý stimuluje vlastnú tvorbu hyalurónu v pleti.

2008 a 2010

Uvedením radu Eucerin DermoDENSIFYER v roku 2008 Eucerin posilnil svoju pozíciu v segmente anti-age výrobkov.
Od roku 2010 Eucerin poskytuje hĺbkovú hydratačnú starostlivosť o pleť tváre a pokožku tela vďaka radu Eucerin Aquaporin ACTIVE.

2008 Eucerin DermoDENSIFYER 
Prvý výrobok značky Eucerin pre obnovu pevnosti a mladistvého vzhľadu zrelej pleti - bez chemického pílingu. Zloženie kombinuje Apiaceae peptidy a arctiín prírodného pôvodu pre posilnenie štruktúry kože a podporu tvorby kolagénu, ktoré dodáva pleti mladší, žiarivejší vzhľad.

2010 Eucerin Aquaporin ACTIVE 
Inšpirovaný objavom oceneným Nobelovou cenou, nový hydratačný rad Eucerin podporuje prirodzené hydratačné siete pleti tvorbou nových aquaporínov. Tieto proteínové kanáliky v bunkových membránach umožňujú cirkuláciu vody dovnútra a von z kožných buniek. Účinná látka glucoglycerol je biologicky identická s molekulami, ktoré stimulujú aquaporíny v pleti a obnovuje prirodzenú distribúciu vody v jednotlivých vrstvách pokožky. To je skutočný prelom v hĺbkovej hydratácii.

2010 - Eucerin Men
Pleť mužov sa od ženskej pleti líši – a rovnako tak problémy s pleťou, ktoré muži riešia. Mnohé vznikajú pri holení, ktoré spôsobuje podráždenie, vyrážky a drobné poranenia.

Rad Eucerin Men bol špeciálne vyvinutý pre riešenie týchto problémov spojených s holením. Vďaka antibakteriálnym iónom striebra a protizápalovej zložke licochalconu A účinne predchádza podráždeniu pri holení.

Pleť mužov sa od ženskej pleti líši - preto Eucerin ponúka kompletný rad pre jej špecifické potreby.

2011

Kombinácia Aquaporin technológie a urey je základom radu Eucerin Complete Repair.
Suchá pokožka je jedným z najčastejších kožných problémov. Riešením značky Eucerin sú už takmer 20 rokov telové mlieka s obsahom urey.

Eucerin Complete Repair 
Potom, čo značka Eucerin uviedla výrobky Laceran, a nasledujúcich takmer 20 rokov žala úspech s telovými mliekami a krémami s obsahom urey, nastal čas na zmenu v technológii zloženia:

"telové mlieka pre suchú pokožku boli teraz obohatené o Aquaporin technológiu."

Táto najpokročilejšia starostlivosť o suchú pokožku značky Eucerin poskytuje komplexné riešenie pre zmiernenie problémov spojených s dehydratáciou. Pôsobí nielen proti príznakom suchej pokožky, ale tiež proti trom hlavným príčinám: nedostatku látok viažucich vlhkosť (prirodzených hydratačných faktorov), nedostatku bariérových lipidov (ceramidov) a nedostatočnej vlastnej hydratačnej sieti aquaporínov.

2012

Rad Eucerin DermoCapillaire rieši najčastejšie problémy pokožky hlavy a vlasov.
Rad Eucerin Even Brighter redukuje pigmentové škvrny - klinicky preukázané.

Eucerin DermoCapillaire 
Na základe zistení, že väčšina vlasových problémov má svoj pôvod v mikrozápaloch vlasovej pokožky, vyvinuli odborníci laboratórií Eucerin rad liečebných prípravkov pre najčastejšie problémy pokožky hlavy a vlasov. Pôsobením kľúčovej zložky licochalconu A zmierňujú mikrozápaly vlasovej pokožky a v kombinácii s ďalšími špeciálnymi zložkami obnovujú zdravý vzhľad vlasovej pokožky. 

Eucerin Even Brighter 
Nová generácia kozmetických výrobkov na rozjasnenie pleti účinne pôsobí proti pigmentovým škvrnám. Na základe dôkladného porozumenia biologickým procesom, ktoré podmieňujú poruchy pigmentácie kože, zistili odborníci spoločnosti Beiersdorf, že B-resorcinol je najlepšie schopný regulovať tvorbu melanínu v mieste jeho tvorby a zaistiť tak rovnomernejšie zafarbenie pleti.

Eucerin Institut 
V Hamburgu bol otvorený Eucerin Institut, ktorý poskytuje príležitosť priblížiť sa k odbornému medicínskemu pozadiu dermokozmetickej starostlivosti Eucerin. Ponúka diagnostiku pleti, osobné konzultácie a rad kozmetických procedúr. Za týmto účelom Eucerin vyvinul vlastný diagnostický prístroj (Skin Code Reader), ktorý vie určiť jedinečný kožný kód každého jedinca a následne využiť tieto znalosti na vytvorenie vysoko individualizovaného plánu starostlivosti.

Srdce značky Eucerin - Eucerin Institut v Hamburgu

2013

Klinicky overený rad Eucerin Volume-Filler bol vyvinutý na obnovenie objemu pleti v jednotlivých vrstvách kože.
Rad Eucerin AtopiControl bol vyvinutý špeciálne pre suchú, podráždenú pokožku a pre atopickú pokožku i v akútnej fáze atopického ekzému.

Eucerin Volume-Filler
S pribúdajúcim vekom si ženy viac uvedomujú, že vrásky už nie sú najzásadnejším problémom ich pleti. Trápi ich ochabovanie pleti a kontúr tváre.  

Na túto problematiku výskumní odborníci značky Eucerin vyvinuli rad pleťových krémov Volume-Filler. Tri účinné látky, ktoré pôsobia cielene v jednotlivých vrstvách kože, obnovujú objem pleti a spevňujú kontúry tváre.  

Eucerin AtopiControl
Od uvedenia Laceranu Omega v roku 1994 sa omega-6 mastné kyseliny používajú v základnej starostlivosti o atopickú pokožku. 


Objavenie protizápalového účinku licochalconu A a antibakteriálneho účinku dekandiolu otvorilo možnosť vyvinúť nový rad výrobkov, ktoré spĺňajú potreby dermatológov a pediatrov: poskytujú účinné dermokozmetické  riešenie vo všetkých fázach atopickej dermatitídy.

2014

Dva rady Eucerin pre hypersenzitívnu pleť: Eucerin UltraSENSITIVE a Eucerin AntiREDNESS

Eucerin Hypersenzitívna pleť

Pri vývoji Eucerin radov pre hypersenzitívnu pleť sa vedci v Eucerine zamerali na tri typické príznaky tohto kožného problému spoločne označované ako "trojuholník hypersenzitívnej pleti": narušenú kožnú bariéru, hyperreaktívne zmyslové vlákna v epidermis a začervenanie pleti, často spôsobené zápalmi.

Pre rady Eucerin UltraSENSITIVE a Eucerin AntiREDNESS testovali viac než 800 kombinácií aktívnych zložiek, než našli inovatívny regulátor citlivosti SymSitive*. Bolo preukázané, že okamžite zmierňuje nadmerné reakcie na stresory a zároveň vyrovnáva tolerančný prah citlivosti pleti.

Výrobky AntiREDNESS obsahujú tiež prírodný protizápalový a antioxidačný licochalcon A.

Všetky výrobky v radoch pre hypersenzitívnu pleť majú "čisté" zloženie, obsahujú teda iba obmedzené množstvo zložiek a všetky sú bez konzervantov (vrátane parabénov), parafínov, parfumácie, alkoholu, farbív a emulgátorov.

Tiež balenie hrá dôležitú rolu pri zachovaní čistoty výrobkov. Všetky výrobky sú v balení s ochranou proti kontaminácii, ktoré chráni zloženie pred nečistotami a oxidáciou.

* =registrovaná obchodná značka nemeckej spoločnosti Symrise

Čo bude ďalej?

Výskumné centrum Beiersdorf v Hamburgu, Nemecko
Karin Hannig, Senior Vice President Global Pharmacy Brands.

Dnes sme celosvetovo považovaní za jednu z najdôveryhodnejších značiek dermokozmetickej starostlivosti. Náš záväzok k modernému výskumu a vyvíjaniu výrobkov vysokej kvality zostáva rovnaký. Naším východzím bodom je stále samotná koža. Vďaka lepšiemu porozumeniu jej štruktúre a funkciám sa tešíme na ďalšie objavovanie nových účinných látok a stále účinnejších riešení.


"Odkaz a predchádzajúce úspechy značky Eucerin nás i naďalej motivujú a inšpirujú na ceste vedeckých objavov, produktových inovácií, a to všetko vo veľmi úzkej spolupráci s dermatológmi a lekárnikmi."

 

Karin Hannig, Senior Vice President Global Pharmacy Brands.

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin