suchá pokožka

Starostlivosť o pokožku s jemnou parfumáciou – Je bezpečné používať parfumované výrobky na suchú, citlivú pokožku?

5 min čítanie
Zobraziť viac

Mnohí ľudia so suchou pokožkou si vyberajú výrobky bez parfumácie v domnienke, že sa musia vzdať vône v prospech účinnosti výrobku určeného na ich suchú pokožku. Výrobky bez parfumácie sú skvelé, pokiaľ ich máte radi, teraz je tu však aj ďalšia alternatíva. 
 
Dva nové výrobky z radu Eucerin UreaRepair PLUS – umývacia pena a hydratačné telové mlieko – poskytujú to najlepšie z obidvoch sfér: účinnú starostlivosť o suchú pokožku a jemnú, upokojujúcu, unisex parfumáciu, vďaka ktorej sa ich použitie stáva príjemným zážitkom. 

 

Prečo sú parfumované výrobky určené na starostlivosť o pokožku také obľúbené?

Kto by nemal rád výrobok s príjemnou vôňou? 

Ak chceme, aby naša pokožka vyzerala a cítila sa čo najlepšie, nezaobídeme sa bez ošetrujúcich výrobkov. To však nie je všetko. Starostlivosť o našu pokožku je rituál. Ide len o pár minút v našom náročnom dni, kedy sa venujeme sami sebe. 

 
Parfumácia môže byť dôležitou súčasťou rituálu starostlivosti o pokožku

Pre mnohých z nás zohráva parfumácia počas rituálu starostlivosti o našu pokožku dôležitú rolu: či je relaxačná a liečivá alebo osviežujúca a povzbudzujúca. 

 

Vďaka parfumácii môže byť taktiež oveľa príjemnejšie výrobok používať. A práve to je dôležité, ak máme mať z používania kozmetických výrobkov radosť. Vďaka nej budeme výrobky nanášať pravidelne a naša pokožka získa oveľa viac z ich účinných zložiek.

Môže parfumácia vyvolať kožnú reakciu?

Niektoré parfumy môžu citlivú pokožku dráždiť – parfumácia býva častou príčinou alergickej kontaktnej dermatitídy1, ktorá sa objavuje najčastejšie na pokožke s narušenou kožnou bariérou spôsobenou kožnými ochoreniami, ako je napríklad atopická dermatitída (známa tiež ako atopický ekzém).

Niektoré parfumové zložky – ako je napríklad benzoylperoxid alkohol, limonen, linalool – preukázateľne častejšie vyvolávajú kožné reakcie a európske právne predpisy pre kozmetické výrobky požadujú, aby boli v prípade použitia uvedené na zozname zložiek výrobkov.2 Ak máte suchú, citlivú pokožku, odporúčame vám, aby ste si na tieto zložky dávali pozor a snažili sa im vyhýbať. Ak máte akékoľvek pochybnosti o vhodnosti výrobku, skúste si urobiť kožný test na malej ploche pokožky, vďaka ktorému zistíte, či vaša pokožka na tento výrobok reaguje ešte predtým, ako ho použijete na celé telo. 

Sú parfumované výrobky vhodné na moju suchú pokožku?

Naša pokožka je rovnako jedinečná ako aj my sami, a niektorí ľudia môžu byť citliví na parfumácie, ktoré ostatní znášajú bez problémov. 

Ľudia so suchou, citlivou pokožkou si často vyberajú výrobky bez parfumácie v domnienke, že sa musia vzdať parfumácie v prospech účinnosti výrobku určeného na ich suchú pokožku. Parfumované výrobky však môžete bez obáv používať, pokiaľ ste si istí, že neobsahujú žiadne potenciálne dráždivé zložky, že boli dôkladne testované a klinické aj dermatologické testy preukázali, že sú vhodné na suchú a citlivú pokožku.

Na základe viac ako 120 rokov trvajúcej odbornej medicínskej starostlivosti o pleť obsahujú všetky výrobky Eucerin iba také zložky, ktoré sú preukázateľne dobre znášané citlivou pokožkou.

Sme hrdí na to, že Eucerin je jednou z popredných a najdôveryhodnejších svetových značiek dermokozmetiky. Používame len tie najkvalitnejšie suroviny a zloženie našich výrobkov nikdy neobsahuje žiadne známe alergénne parfumy. Naše odborné skúsenosti v oblasti výskumu a vývoja sú zárukou, že všetky výrobky Eucerin – vrátane ich parfumácie – prešli pred uvedením na trh rozsiahlym a dôkladným in vitro (v laboratóriu) a in vivo (na dobrovoľníkoch) testovaním. Klinické a dermatologické testy preukázali, že všetky naše výrobky sú pokožkou, a to aj citlivou, dobre znášané. 

Ktoré výrobky Eucerin sú najlepšie na moju suchú pokožku?

Účinná zložka Urea sa považuje za „zlatý štandard“ pri zmierňovaní príznakov suchej pokožky. Ďalšie aktívne látky, ktoré v zložení ureu dopĺňajú a podporujú jej účinnosť sú prirodzené hydratačné faktory, ceramidy a glukoglycerol. 

Toto všetko sú kľúčové zložky vo výrobkoch z radu Eucerin UreaRepair PLUS, ktorým dôverujú a odporúčajú ich spotrebitelia aj dermatológovia z celého sveta ako účinnú liečbu suchej pokožky.3

 

Komplexný rad výrobkov Eucerin UreaRepair obsahuje telové mlieka a krémy (vrátane ošetrujúcich krémov na ruky a nohy) a intenzívny ošetrujúci krém na problémové oblasti s veľmi suchou pokožkou. Všetky tieto výrobky sú bez parfumácie, ale tento rad teraz obsahuje aj dva jemne parfumované výrobky: Eucerin UreaRepair PLUS Urea Sprchovú penu a Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5% Urea (jemná parfumácia).

Sprchová pena na suchú pokožku s jemnou, upokojujúcou parfumáciou

Eucerin UreaRepair PLUS Urea Sprchová pena je jemný umývací prípravok na každodenné použitie na pokožku celého tela a tváre. Vďaka jedinečnej kombinácii hydratačných zložiek – urey a ďalších prirodzených hydratačných faktorov – vyvoláva na pokožke pocit hebkosti a jemnosti a čistí bez šúchania, čím zabraňuje ďalšiemu vysušovaniu pokožky a necháva ju na dotyk hladkú a vláčnu. 


Zároveň prináša jemnú vôňu prostredníctvom šetrných parfumových zložiek, ktoré majú taktiež protizápalové vlastnosti a sú k pokožke šetrné.4 Sprchová pena neobsahuje žiadne známe alergénne parfumy. Poskytuje všetky výhody jemného čistenia s upokojujúcou, jemnou parfumáciou. 

Hydratačné telové mlieko na suchú pokožku s jemnou, upokojujúcou parfumáciou

Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5% Urea (jemná parfumácia) poskytuje suchej, hrubej pokožke potrebnú každodennú starostlivosť. Jedinečná kombinácia ingrediencií – Urea, ďalšie prirodzené hydratačné faktory a ceramidy – poskytuje okamžitú úľavu a intenzívnu, dlhotrvajúcu hydratáciu, a zároveň odďaľuje príznaky suchej a hrubej pokožky až o 48 hodín. Vďaka tomu je pokožka hladká a jemná. 

Prináša tiež ľahkú vôňu vďaka jemným parfumovým zložkám, ktoré sú preukázateľne šetrné k suchej a citlivej pokožke a neobsahuje žiadne známe alergénne parfumy. Poskytuje všetky výhody účinkov proti suchej pokožke s upokojujúcou, jemnou parfumáciou. 

 

Rovnako ako všetky výrobky v tomto rade, prešli aj dva nové parfumované výrobky klinickými a dermatologickými testami, ktoré preukázali, že nielen poskytujú účinné čistenie a starostlivosť, ale zároveň sú suchou, citlivou pokožkou dobre znášané. 
 
Sú vhodné pre dospelých, vrátane osôb so zrelou pokožkou a/alebo pre pacientov s cukrovkou a taktiež aj pre deti od troch rokov. Pokiaľ máte vy alebo vaše dieťa diagnostikovanú atopickú dermatitídu (známu aj ako atopický ekzém), potom vám odporúčame kozmetický rad Eucerin AtopiControl.

 

 

1) J. Cheng, Fragrance Allergic Contact Dermatitis, Dermatitis, 2014
2) Európska komisia, Vedecký výbor pre bezpečnosť spotrebiteľa(VVBS), Stanovisko k alergénnym vonným zložkám v kozmetických výrobkoch, 26. - 27. júna 2012.
3) V štúdii zahŕňajúcej 1343 pacientov zo šiestich krajín, poskytlo 92% dobrovoľníkov kladnú spätnú väzbu na testované výrobky a 95% dermatológov uviedlo, že by výrobky Eucerin UreaRepair PLUS odporučilo na ošetrovanie suchej pokožky. Štúdie značky Eucerin na základe dát z reálnej klinickej praxe (RWE), 2016-2018 (Chorvátsko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Srbsko, Slovinsko).
4) Posun paradigmy parfumu (Shifting the perfume paradigm), A.Kuhn a kol, Beiersdorf spol. s r.o., publikácia vydaná v máji 2020

Súvisiace články

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin