Vedecké pozadie – Radu Eucerin Volume-Filler

2 min čítanie
Zobraziť viac

Strata objemu pleti a ochabovanie kontúr tváre je hlavným znakom starnutia pleti, dodnes však existovalo len málo kozmetických prípravkov, ktoré cieleně riešili práve tento problém.

Pri vývoji radu Eucerin Volume-Filler bolo najväčšou výzvou nájsť vysoko účinné aktívne zložky, ktoré by pôsobili na ubúdajúci objem a dokázali spevniť kontúry tváre, aby tvár získala späť svoj mladistvý vzhľad bez nutnosti operačného zákroku.

PRÍBEH Z VEDECKÉHO POZADIA RADU PRE OBNOVU OBJEMU

Náš výskum sa zameral na spomalenie procesov, ktoré vedú k strate objemu pleti.
Keď sme sa rozhodli pre hlavnú účinnú zložku magnolol, mohli sme začať pracovať na celkovom zložení Eucerin Volume-Filler.

Pleť stráca objem v dôsledku pôsobenia vnútorných a vonkajších faktorov, ktoré spôsobujú ochabovanie, stratu pevnosti kontúr tváre a následne môžu mať negatívny vplyv i na celkový výraz tváre. K tomu dochádza, keď sa s pribúdajúcim vekom znižuje množenie buniek. 

"Strata objemu nebola doteraz účinne riešená pomocou ošetrujúcich pleťových prípravkov," vysvetľuje Mudr. Andrea Schölermannová, klinická poradkyňa značky Eucerin. "Keď sme sa ale pozreli na popularitu niektorých invazívnych metód na obnovu objemu, inšpirovalo nás to k vytvoreniu zloženia, ktoré by mohlo pri každodennom používaní priniesť dobré výsledky ."  

"Kombináciou troch účinných látok sme boli schopní vyvinúť výrobkový rad, ktorá preniká pod povrch pleti, aby tu pôsobil proti radu faktorov zodpovedných za stratu prirodzeného objemu."

Naším odrazovým mostíkom bola aktívna prírodná zložka magnolol, získavaná z kôry magnólie. Magnolol účinne preniká do pleti, kde stimuluje bunky, ktoré dodávajú pleti objem. Tiež stimuluje tvorbu látok, ktoré zvyšujú pleti vlastnú tvorbu kolagénu.

"Hľadali sme účinnú látku schopnú preniknúť vrstvami pleti, aby dokázala spevniť štruktúru pleti, tá totiž s vekom prirodzene povoľuje," vysvetľuje Andrea Schölermannová, "lebo regenerácia buniek, krvný obeh a tvorba kolagénu sa začínajú spomaľovať."  

Keby sa nám podarilo zastaviť alebo dokonca napraviť toto ochabovanie, vedeli by sme, že budeme schopní obnoviť objem a spevniť pleť.

Peptidy použité v rade Eucerin Volume-Filler sú získavané z plodov anízu, tradične pestovaného pre jeho blahodarné liečivé vlastnosti. "Tento špecifický druh prírodného peptidu má schopnosť spevňovať slabé spojivové tkanivo tým, že pomáha pleti rozložiť a odstrániť poškodené bunky, a tak jej pomáha k vlastnému uzdraveniu a regenerácii," * vysvetľuje Andrea Schölermannová.   


* In vitro štúdia

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin