Zmiernenie svrbenia ekzematickej pokožky od značky Eucerin

Úsmev namiesto škriabania

Zoznámte sa s Antonom

Zábavné a vzdelávacie filmy prinášajú vašim deťom zábavu a vítané rozptýlenie od svrbiacej suchej pokožky

Ponožkové bábky sú skvelý spôsob, ako odviesť myšlienky i prstíky od škriabania. Anton vám prezradí ako, a tiež vás zoznámi s princeznou Gorgonzolou a princom Mozzarellim.

Tie najlepšie tipy od Antona

Naša opička dobre vie, ako si poradiť so svrbiacou atopickou pokožkou
Anton prináša úľavu ekzematickej pokožke
"Opičky si veľmi rady lahodia vo vani alebo v sprche. Ale nezostávajte tam príliš dlho, a umyte sa radšej teplou než horúcou vodou, potom bude spokojná i vaša pokožka."
Anton prináša kozmetickú starostlivosť pre ekzematickú pokožku
„S-s-s studené krémy: sú na pokožke také príjemné. Váš obľúbený hydratačný krém si dávajte do chladničky (ale nejedzte ho!) a on vás potom príjemne ochladí. A ak chcete, aby vaša pokožka bola hodvábne hladká ako moja, nezabudnite sa krémom natrieť niekoľkokrát denne.“
Svrbenie ekzematickej pokožky s Antonom
„Maznanie je lepšie než škriabanie. Viem, že je to ťažké, ale škriabanie to jednoducho ešte zhoršuje. Navlečte si na ruky ponožky a poďme si miesto toho zahrať ponožkové bábkové divadlo.“
Rozptýlenie od svrbenia ekzematickej pokožky: vyfarbovanie
„Opičky majú rady pestrý svet.
A pri vyfarbovaní nebudeme mať čas sa škriabať. Stiahnite si môj obľúbený obrázok a pusťte sa do toho.“
Stiahnuť
Tipy pre rodičov a ošetrovateľov
Účinná kozmetická starostlivosť zmierňuje do veľkej miery kožný diskomfort pri akútnom vzplanutí a poskytuje atopickej pokožke potrebnú každodennú starostlivosť.
AtopiControl od značky Eucerin
Atopická dermatitída má dve fázy: akútnu/vzplanutie a pokojnejšiu medziobdobie. Vyberte si kozmetické výrobky vyvinuté špeciálne pre starostlivosť o pokožku v danej fáze.
Zistite viac
Umývanie ekzematickej pokožky
Vyberte si také umývacie výrobky, ktoré obsah prirodzených lipidov pokožky podporujú, nemali by ho znižovať. Používajte skôr teplú než horúcu vodu, skráťte čas strávený vo vani alebo sprche a atopickú pokožku vysušte jemným prikladaním uteráka.
Prečítajte si viac
Ošetrujúce výrobky pre ekzematickú pokožku
Zaistite atopickej pokožke potrebnú každodennú starostlivosť prostredníctvom výrobkov, ktoré posilňujú kožnú bariéru a pokožku ošetrujú. Mali by obsahovať také zložky, ako je licochalcon A a ceramidy.
Zistite viac
Zmiernenie svrbenia pokožky
Svrbiaca pokožka potrebuje rýchle riešenie, pretože škriabanie jej stav iba ďalej zhoršuje. Eucerin AtopiControl Acute krém obsahuje komplex jedinečných a aktívnych zložiek, ktoré pokožku počas akútneho vzplanutia rýchlo upokoja a zmiernia jeho príznaky. A je vhodný pre deti od troch mesiacov.
Prečítajte si viac
Lieky pre atopickú pokožku
Váš lekár vám odporučí tie najvhodnejšie lieky pre vaše dieťa. Kortikosteroidy pre perorálne i miestne použitie, ako je 1 % hydrokortison krém, môžu pomôcť zmierniť symptómy atopickej dermatitídy.
Zistite viac
Nie je ľahké sledovať, ako vaše dieťa trápi jeho atopická pokožka. Na atopickú dermatitídu neexistuje žiadny známy liek, ale spoločne s účinnými liekmi a kozmetickými výrobkami vám môžu pomôcť i nasledujúce odporúčania.
Svrbenie pokožky a alergény
Alergény (ako je peľ a srsť zvierat) môžu vyvolávať kožnú reakciu. Vplyv potravinových alergií býva menej častý, ale niektorí rodičia nachádzajú súvislosť medzi vzplanutiami ekzému a určitými potravinami. Skúste si viesť záznamy o čomkoľvek, čo by mohlo zhoršovať príznaky vášho dieťaťa. Akékoľvek súvislosti preberte s vaším detským lekárom.
Zistite viac
Atopická dermatitída a fajčenie
Negatívne dosahy fajčenia na vaše zdravie poznáte, ale vedeli ste, že pasívne fajčenie môže zhoršovať tiež atopickú pokožku vášho dieťaťa?
Zistite viac
Rukavice proti škriabaniu ekzematickej pokožky
Pre ochranu citlivej pokožky pred škriabaním navlečte vášmu dieťaťu rukavice. Niektorí rodičia a ošetrovatelia tiež používajú "škriabaciu bábiku" (hračku, ktorú dieťa môže poškriabať miesto seba).
Prečítajte si viac
Rukavice proti škriabaniu ekzematickej pokožky
Pre ochranu citlivej pokožky pred škriabaním navlečte vášmu dieťaťu rukavice. Niektorí rodičia a ošetrovatelia tiež používajú "škriabaciu bábiku" (hračku, ktorú dieťa môže poškriabať miesto seba).
Prečítajte si viac
Pravidelná starostlivosť
Výrobky starostlivosti o atopickú pokožku pre jednotlivé fázy - každodenná starostlivosť a zmiernenie vzplanutia
Pokožku očistite produktmi Eucerin AtopiControl
Čistenie
Pleť tváre vyčistite Eucerin DermatoCLEAN Čistiacim pleťovým mliekom. Pokožku tela umyte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejom. Tieto výrobky možno použiť pri akútnych vzplanutiach atopickej dermatitídy i v období medzi vzplanutiami.
Zmiernenie svrbenia ekzematickej pokožky
Doplnková starostlivosť počas vzplanutí
Eucerin AtopiControl Acute krém nanášajte na postihnuté oblasti pre zmiernenie svrbenia a zlepšenie stavu pokožky. Predstavuje ideálny doplnok k lekárom predpísanej liečbe atopickej dermatitídy. Ak používate predpísané lieky pre lokálnu liečbu, nanášajte ich pred Eucerin AtopiControl Acute krémom. Všetky naše výrobky každodennej starostlivosti môžete používať tiež počas vzplanutí a nanášať ich až po aplikácii liekov predpísaných vaším lekárom a/alebo Eucerin AtopiControl Acute krému.
Okamžité zmiernenie svrbenia
Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu pokožku okamžite ochladzuje a počas 60 sekúnd zmierňuje svrbenie. Pre okamžitú a dlhotrvajúcu úľavu, kedykoľvek vaša pokožka svrbí - počas vzplanutí atopickej dermatitídy alebo v pokojových fázach.
Slnečná ochrana je dôležitou súčasťou starostlivosti o pokožku pri atopickej dermatitíde.
Slnečná ochrana
Atopická pokožka je obzvlášť citlivá na slnečné žiarenie. Na ošetrujúci krém ráno preto nanášajte tiež slnečnú ochranu.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

  • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
  • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
  • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár