• (0)
Napísať recenziu

Eucerin Krém AtopiControl

Bohatý krém s omega-6 mastnými kyselinami a licochalconom A na zvláčnenie a upokojenie atopickej pokožky.

Kozmetický krém na každodenné použitie zmierňuje nepríjemné príznaky atopického ekzému.

Eucerin Krém AtopiControl je bohatý krém, určený na každodenné použitie na menšie ložiská na tele, ako sú lakte a kolená. Atopická pokožka ho počas chronických fáz dobre znáša a možno ho používať tiež ako doplnkovú starostlivosť i počas akútnych fáz spolu s Eucerin Acute krémom AtopiControl alebo iným lekárskym prípravkom.

Eucerin Krém AtopiControl obsahuje 12% omega-6 mastné kyseliny z oleja pupalky a jadierok hrozna. Tie pomáhajú upokojovať a vyživovať suchú a rozpraskanú pokožku. Ďalšou zložkou je protizápalový licochalcon A, ktorý pôsobí proti podráždeniu.

Bohatý krém olej vo vode hydratuje, upokojuje podráždenie a svrbenie a zmierňuje drsnosť pokožky. Pokožka je znateľne jemnejšia a hladšia. Eucerin Krém AtopiControl je vhodný pre dospelých i deti od 3 mesiacov veku.

Aby sa minimalizovalo riziko podráždenia pokožky a kožných alergií, neobsahuje parfumáciu, farbivá a parabény.

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali veľmi dobrú kožnú znášanlivosť u pacientov s atopickou pokožkou.

Ingrediencie

Použitie

  • Naneste Eucerin Krém AtopiControl na čistú, osušenú pokožku raz alebo dvakrát denne. Je ideálnou starostlivosťou na menšie ložiská na tele (lakte, kolená a pod.)

Žena aplikujúca krém na pokožku lakťa

Odporúčanie

Používajte Eucerin Krém AtopiControl, ak …

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Trpíte atopickou dermatitídou (tiež známou ako atopický ekzém).

Trpíte atopickým ekzémom a hľadáte výrobok kozmetickej starostlivosti o pokožku, ktorý môžete použiť i počas akútnej fázy.

Eucerin Krém AtopiControl možno použiť ako doplnkovú starostlivosť k Eucerin Acute krému AtopiControl alebo k liečivému prípravku dermatologickej liečby.

Vaše dieťa trpí atopickým ekzémom a je staršie než tri mesiace:

Eucerin Krém AtopiControl pomôže zmierniť nepríjemné pocity svrbenia a napätia kože.

Trpíte atopickým ekzémom a chcete ľahký denný krém na pleť tváre.

Pre starostlivosti o pleť tváre vyskúšajte Eucerin Pleťový krém AtopiControl.

Máte suchú pokožku, ale netrpíte atopickým ekzémom.

Vyskúšajte výrobky z radu Eucerin UreaRepair Plus.

Vaše dieťa je mladšie než tri mesiace.
Mali ste niekedy reakciu na niektorú zo zložiek.

Často kladené otázky

Aký je rozdiel medzi Eucerin Krémom AtopiControl a Telovým mliekom AtopiControl?

Pre túto chorobu zatiaľ neexistuje žiadny liek ako taký, ale použitím prípravkov AtopiControl ako súčasti svojej každodennej starostlivosti o pleť môžete niektoré jeho nepríjemné príznaky zmierniť.

Aký je rozdiel medzi Eucerin Krémom AtopiControl a Telovým mliekom AtopiControl?

Účinné zložky sú u oboch rovnaké, líšia sa ale svojou konzistenciou. Eucerin Krém AtopiControl je hustejší a bohatší než Eucerin Telové mlieko AtopiControl, preto je lepší iba na lokálnu aplikáciu.

Je Eucerin Krém AtopiControl vhodný pre deti?

Áno, ak je vaše dieťa staršie než tri mesiace.

Aký význam má označenie „začarovaný kruh atopickej pokožky“?

Popisuje cyklus neustále suchej, svrbiacej pokožky, ktorý zažívajú ľudia s atopickou dermatitídou. Pokožka je podráždená, svrbí, a tak „núti“ pacienta sa škriabať. Škriabanie spôsobuje zápal, ktorý vedie k vysychaniu pokožky, a to spôsobí dysfunkciu ochrannej kožnej bariéry. Tým potom vzniká vhodné prostredie pre rast baktérií  Staphylococcus aureus (zlatý stafylokok), ktoré sa tu začínajú usídľovať a spôsobujú podráždenie a následne ďalšie škriabanie. A tak tento začarovaný kruh pokračuje.

Je atopická dermatitída to isté ako ekzém?

Nie. Ekzém je všeobecný termín pre akýkoľvek zápal pokožky. Atopická dermatitída je konkrétna forma ekzému, a je tiež známa ako atopický ekzém. Existuje však niekoľko ďalších kožných chorôb, ktoré sú klasifikované medzi ekzémami, nejde však o atopickú dermatitídu.

Eucerin AtopiControl Dermokozmetická starostlivosť pre suchú, začervenanú a svrbiacu pokožku

Eucerin AtopiControl je rad dermokozmetických výrobkov, ktoré ošetrujú suchú, začervenanú a svrbiacu pokožku, a tiež atopickú pokožku počas chronických fáz i vo fáze akútnych prejavov.  Klinické a dermatologické štúdie preukázali, že prípravky tohto radu predchádzajú vysúšaniu pokožky, jej olupovaniu a zmierňujú pocit napätia a svrbenia. Všetky tiež preukázateľne dobre znáša i atopická pokožka.

Telové mlieka a krémy základnej starostlivosti s obsahom omega-6 mastných kyselín a licochalconu A obnovujú ochrannú kožnú bariéru a zvyšujú odolnosť pokožky voči negatívnym vplyvom. Intenzívne zvláčňujú suchú pokožku a miernia šupinatenie, svrbenie a napätie, ktoré sa často vyskytujú u atopickej pokožky.

Špeciálnu doplnkovú starostlivosť predstavuje Eucerin Acute krém AtopiControl. Jeho ošetrujúce zložky výrazne zlepšujú stav pokožky a pomáhajú znížiť užívanie hydrokortizónu počas akútnych fáz atopického ekzému. Klinická štúdia ukazuje porovnateľný účinok Eucerin Acute krému AtopiControlúčinkami 1% hydrokortizónovej masti na atopickú pokožku. Acute krém AtopiControl ale nie je klasifikovaný ako liečivo a nenahrádza dermatologickú liečbu.

Celkové hodnotenie
  • (0)
0 z 5 bodov / 0 recenzií
5 Stars
0
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

  • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
  • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
  • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár