• (0)
Napísať recenziu

Eucerin AtopiControl Krém

S licochalconom A a ceramidmi

Zjemňuje, upokojuje a ošetruje konkrétne oblasti pokožky tela s atopickou dermatitídou. Vhodný na každodenné použitie.

 

Ošetrujúci krém pri atopickej dermatitíde

Atopická pokožka je suchá, dráždivá a svrbí. Môže byť tiež drsná a popraskaná, a to najmä v určitých problémových oblastiach,  ako je pokožka na vnútornej strane lakťov a v podkolenných jamkách. 

Eucerin AtopiControl Krém je intenzívny telový krém na každodenné použitie, ktorý poskytuje týmto špecifickým partiám starostlivosť, ktorú potrebujú. Možno ho používať spoločne s Eucerin AtopiControl Acute krémom počas fázy vzplanutia. Zloženie je obohatené o upokojujúci licochalcon A a vysokú koncentráciu lipidov (omega-3, omega-6 a ceramidy) na regeneráciu kožnej bariéry a zmiernenie svrbenia.

Krém na báze olej-vo-vode s hutnejšou konzistenciou na pokožku s atopickou dermatitídou hydratuje, upokojuje a zmierňuje drsnosť. Pri pravidelnom používaní sa stav pokožky viditeľne zlepšuje. 

Eucerin AtopiControl Krém neobsahuje parfumáciu a je vhodný pre dospelých, deti a dojčatá od troch mesiacov.

Klinické a dermatologické štúdie

Veľmi dobrá účinnosť a kožná znášanlivosť preukázaná na atopickej pokožke.

Často kladené otázky

Aký je rozdiel medzi Eucerin AtopiControl Krémom a Eucerin AtopiControl Telovým mliekom?

Krém pre pokožku s atopickou dermatitídou bol vyvinutý špeciálne na použitie na problémových oblastiach, ako sú vnútorné strany lakťov alebo podkolenné jamky. Mlieko je vhodnejšie na použitie na celom tele.

Je Eucerin AtopiControl Krém vhodný pre deti?

Áno, ak má vaše dieťa tri mesiace alebo viac.

 

Je atopická dermatitída to isté ako ekzém?

Dermatitída a ekzém sú to isté: súhrnné pojmy pre zápalové zmeny v pokožke. Ako také zahŕňajú mnoho rôznych kožných ochorení. Atopický ekzém a atopická dermatitída sú tiež to isté. 

 

Môžete mi vysvetliť výrazy "vzplanutie" a "obdobie medzi vzplanutiami"?

Všeobecne povedané, atopická dermatitída má dve rôzne fázy. "Vzplanutie" je jedným z názvov používaných na označenie akútnej, aktívnej fázy, keď je pokožka najviac dráždivá. Môže silno svrbieť, pacient môže mať pocit pálenia a pokožka môže byť na pohľad suchá, začervenaná a šupinatá. Medzi týmito fázami akútneho vzplanutia sú časové úseky, keď je  pokožka relatívne pokojná a menej podráždená. Toto obdobie sa tiež označuje ako neakútna, neaktívna alebo pokojová fáza. Dĺžka každej fázy sa veľmi líši v závislosti od jednotlivca, ale produkty vyvinuté špeciálne na liečbu a starostlivosť o atopickú pokožku - ako sú produkty z radu Eucerin AtopiControl - môžu pomôcť predĺžiť dobu medzi vzplanutiami a priniesť úľavu pri akútnych vzplanutiach.

 

Ingrediencie

Použitie

 • Umyte pokožku Eucerin AtopiControl Sprchovým olejom
 • Naneste na konkrétne oblasti, ktoré potrebujú starostlivosť (lakťové záhyby, podkolenné jamky atď.)
 • Používajte raz alebo dvakrát denne

Krém na ekzém

Pre vašu každodennú starostlivosť

Atopickú pokožku umývajte dôkladne, ale jemne

Tvár ráno a večer vyčistite Eucerin DermatoClean Čistiacim pleťovým mliekom. Pokožku tela umyje Eucerin AtopiControl Sprchovým olejom. Tieto produkty možno používať pri akútnych vzplanutiach atopickej dermatitídy i v obdobiach medzi vzplanutiami.

 

Krém pre pokožku s atopickou dermatitídou na vnútornej strane lakťa

Každodenná starostlivosť v období medzi vzplanutiami

 Používajte správne výrobky pre dennú starostlivosť:

Počas fázy vzplanutia:

 Nanášajte Eucerin AtopiControl Acute krém na postihnutú oblasť pre zlepšenie stavu pokožky.

Eucerin AtopiControl Acute krém môžete používať spolu s liekmi na atopickú dermatitídu predpísanými vaším lekárom. Ak používate aj lokálnu predpísanú liečbu, naneste ju pred použitím Eucerin AtopiControl Acute krému.

Všetky naše produkty dennej starostlivosti môžete používať aj počas fázy vzplanutia a nanášať ich vždy až po predpísanej liečbe a/alebo Eucerin AtopiControl Acute kréme.

 
Chráňte atopickú pokožku pred slnkom

Atopická pokožka je zvlášť citlivá na žiarenie UVA a UVB. Preto ak bude vaša pokožka vystavená slnečnému žiareniu, odporúčame použiť produkt slnečnej ochrany po nanesení denného ošetrujúceho prípravku. Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+ na tvár a na pokožku tela skúste Eucerin Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+.

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak ...

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Máte atopickú dermatitídu a hľadáte hydratačný výrobok na každodenné použitie na špecifické oblasti pokožky tela, ako sú vnútorné strany lakťov a podkolenné jamky:

Pri každodennom používaní pomôže Eucerin AtopiControl Krém zjemniť hrubú, popraskanú pokožku a zmierniť svrbenie.

 

Vaše dieťa trpí atopickým ekzémom a má tri mesiace alebo viac a hľadáte hydratačný výrobok na každodenné použitie na špecifické oblasti pokožky jeho tela:

Eucerin AtopiControl Krém vám pomôže zmierniť príznaky a diskomfort v špecifických častiach tela, ako sú vnútorné strany lakťov a podkolenné jamky.

Máte atopickú dermatitídu a hľadáte hydratačný výrobok na každodenné použitie na celé telo:

Eucerin AtopiControl Telové mlieko, ktoré bolo vyvinuté špeciálne na pokožku celého tela.

Máte atopickú dermatitídu a hľadáte krém na ruky:
Máte atopickú dermatitídu a hľadáte denný krém na pleť tváre:
Ste vo fáze vzplanutia atopickej dermatitídy:

Aj naďalej môžete používať Eucerin AtopiControl Krém, ale odporúčame použiť aj vašu predpísanú liečbu a/alebo Eucerin AtopiControl Acute krém. Najprv použite predpísanú liečbu, nechajte vstrebať a potom naneste Eucerin AtopiControl Acute krém na podráždenú oblasť pred použitím Eucerin AtopiControl Krému pre dodatočnú hydratáciu. 

Máte suchú pokožku na špecifických oblastiach tela, ale nemáte atopickú dermatitídu:

Eucerin AtopiControl Fázovo prispôsobená starostlivosť pre atopickú pokožku

Atopická dermatitída - známa tiež ako atopický ekzém - je kožné ochorenie, počas ktorého je pokožka suchá, začervenaná, podráždená a svrbí. Toto svrbenie núti ku škriabaniu, ktoré príznaky ďalej zhoršuje a môže viesť ku kožnej infekcii. Atopická dermatitída môže tiež negatívne ovplyvňovať spánok a kvalitu života.  Keď trpia dojčatá a deti, ich rodičia sa môžu cítiť bezmocní a obviňovať sa.      
                                                                             
Ochorenie má dve odlišné fázy:

 1. Akútna fáza, keď pokožka vzplanie 
 2. Obdobie medzi vzplanutiami, keď je pokožka pokojnejšia. 

Pretože neexistuje žiadny známy liek na atopickú dermatitídu, je hlavným cieľom pri každodennej starostlivosti o atopickú pokožku predĺžiť neakútne fázy. Pri vzplanutí je kladený dôraz na čo najrýchlejšie upokojenie pokožky. Eucerin AtopiControl ponúka dermokozmetickú starostlivosť prispôsobenú obom fázam, ktorú atopická pokožka potrebuje

Väčšina výrobkov v tomto rade obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek s upokojujúcim licochalconom A a ceramidmi posilňujúcimi kožnú bariéru. Pri každodennom používaní tieto výrobky základnej starostlivosti - sprchový olej, ľahká telová emulzia, telové mlieko, krém na ruky, pleťový krém a univerzálny krém – zmierňujú  vysúšanie, začervenanie a svrbenie. 

Eucerin AtopiControl Acute krém bol vyvinutý špeciálne pre úľavu pokožke počas vzplanutí - upokojuje začervenanie a svrbenie a znižuje potrebu škriabania. Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu pokožku okamžite ochladzuje, zmierňuje svrbenie počas 60 sekúnd a poskytuje úľavu až na šesť hodín.1 Možno ho používať, ak pokožka svrbí medzi vzplanutiami alebo v akútnej fáze atopickej dermatitídy. Ďalej účinne pôsobí na svrbiacu pokožku pri ochorení na lupienku, xerózu alebo cukrovku. 

Výskum ukazuje, že Eucerin AtopiControl Acute krém 2, Eucerin AtopiControl Telové mlieko 2 a Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia 3 tiež podporujú kvalitu spánku a zlepšujú kvalitu života.

Tento výrobkový rad bez parfumácie je vhodný pre dospelých, deti a dojčatá od troch mesiacov 4.  

1 Beiersdorf, spol. s r.o., meranie skóre svrbivosti, marec/apríl 2018. 104 testovaných osôb (32 s atopickou dermatitídou, 41 so suchou pokožkou (20 s cukrovkou), 31 s miernou lupienkou). Priama aplikácia výrobku, 1 minútu a 6 hodín po aplikácii.  

2 Beiersdorf, spol. s r.o., užívateľská štúdia Eucerin Telového mlieka AtopiControl  a Eucerin Acute krému AtopiControl pri súčasnom používaní, máj 2017. N = 141, 4 týždne, ľahká až stredná AD, DLQI (Dermatologický index kvality života) a kvalita spánku 

3 Beiersdorf, spol. s r.o., užívateľská štúdia, Taliansko, apríl/máj 2019 

4 S výnimkou Eucerin Spreja proti svrbeniu AtopiControl a Eucerin Krému na ruky AtopiControl, ktoré sú vhodné pre deti od troch rokov.

Eucerin Acute krém AtopiControl

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Acute krém

 • (14)

 • Intenzívna starostlivosť počas akútnych vzplanutí atopického ekzému
 • Lokálne ošetrenie pre podráždené a svrbiace plochy pokožky
 • Na tvár a telo
 • S licochalconom A, dekandiolom, menthoxypropandiolom a ceramidmi
 • Upokojuje pokožku a podporuje kvalitu spánku (1)
 • Zlepšuje kvalitu života (1)

1 - Pri použití spoločne s Eucerin AtopiControl Telovým mliekom. Zdroj: Výskum spoločnosti Beiersdorf, AtopiControl PIU na podporu tvrdenia, máj 2017´

Zistiť viac
Novinka

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Sprej proti svrbeniu

 • Okamžité a dlhotrvajúce zmiernenie svrbenia pokožky
 • Zmierňuje svrbenie pokožky počas 60 sekúnd až na šesť hodín
 • S mentoxypropandiolom, SymSitive* a polidokanolom
 • Ochladzuje, upokojuje a zmierňuje príznaky podráždenej pokožky
 • Rýchlo sa vstrebáva: nelepivý, nemastný
 • Bez parfumácie
 • Vhodný pre dospelých a deti od troch rokov
 • Vhodný pre pacientov s atopickým ekzémom, xerózou, lupienkou alebo u diabetických pacientov.

 Registrovaná ochranná známka spoločnosti Symrise, Nemecko

Zistiť viac
Celkové hodnotenie
 • (0)
0 z 5 bodov / 0 recenzií
5 Stars
0
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár