NOVINKA
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Exfoliačný čistiaci gél s trojitým účinkom na tvár & telo

0.0
0 recenzií
Proti nedokonalostiam pleti: 2 % kyselina salicylová vďaka antibakteriálnym účinkom efektívne redukuje nedokonalosti pleti a čistí póry.
Proti pozápalovým hyperpigmentáciám pleti: Exfoliačný AHA/BHA/PHA komplex kyselín odstraňuje odumreté kožné bunky a redukuje už vzniknuté škvrny po akné.
Proti lesku pleti: Čistí pleť od nadbytočného kožného mazu, nečistôt a make-upu.

Redukuje nedokonalosti, pozápalové hyperpigmentácie a lesk pleti

Klinicky testovaný čistiaci gél s 2 % kyselinou salicylovou. Zloženie redukuje nedokonalosti, pozápalové hyperpigmentácie a lesk pleti.

Prispievame k udržateľnosti

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

O produkte

Akné zanecháva stopy, fyzické aj emocionálne.

Postihuje až 95 % dospievajúcich a 40 % dospelých.* U mnohých ľudí zostávajú stopy po akné (pozápalová hyperpigmentácia, skrátene PIH – post inflammatory hyperpigmentation) ešte dlho po tom, čo akútne akné zmizlo. Keď sa vysporiadajú so samotným akné, stále bojujú so škvrnami, ktoré môžu pretrvávať ešte niekoľko rokov, niekedy dokonca aj celé desaťročie**, pričom slnečné žiarenie tieto príznaky ešte zhoršuje.

Škvrny po akné sa objavujú až u 87 % ľudí. K vzniku škvŕn po akné sú ľudia rovnako náchylní, môžu sa tak objaviť pri všetkých typoch pleti, hoci častejšie sa vyskytujú pri tmavších odtieňoch pleti***.

Eucerin DermoPure Exfoliačný čistiaci gél s trojitým účinkom a 2 % kyselinou salicylovou vám pomôže definitívne poraziť škvrny a stopy po akné vďaka 3 kľúčovým faktorom:

1. Proti škvrnám: 2 % antibakteriálna kyselina salicylová redukuje nečistoty a uvoľňuje póry.

2. Proti pigmentovým škvrnám: Exfoliačný komplex kyselín AHA/BHA/PHA odstraňuje odumreté kožné bunky a redukuje pigmentové škvrny (pozápalovú hyperpigmentáciu).

3. Proti lesku: Dôkladne čistí a odstraňuje prebytočný kožný maz, nečistoty a make-up.

Pre okamžitý pocit čistej a sviežej pleti a viditeľne redukované stopy po akné v priebehu času. 96 % respondentov potvrdzuje, že prípravok zmierňuje škvrny, stopy po akné a redukuje prebytočný lesk.****

Čistiaci gél s trojitým účinkom predstavuje ideálnu každodennú starostlivosť, ak sa používa spoločne so Sérom s trojitým účinkom (s patentovaným thiamidolom) a Ochrannou emulziou SPF 30.

* Zouboulis, C. C., Hautarzt. 2014;65(8):733-750.

** Abad-Casintahan, F. et al., “Frequency and Characteristics of Acne-Related Post-Inflammatory Hyperpigmentation.” (Početnosť a charakteristika pozápalových hyperpigmentácií súvisiacich s akné) J Dermatol. 2016;43:826 – 828.

*** Elbuluk N, Grimes P, Chien A et al. Patogenéza a liečba pozápalovej hyperpigmentácie vyvolané akné. Am J Clin Dermatol 2021; 22:829-36.

**** Beiersdorf AG, PiU, Thajsko, september/október 2022, štúdie sa zúčastnilo 119 osôb trpiacich škvrnami po akné vo veku od 12 do 40 rokov.

Klinické a dermatologické štúdie

Účinný a dobre znášaný na pleti so sklonom ku škvrnám a stopám po akné.

Kľúčové zistenia

96 %

Proti škvrnám, proti pigmentovým škvrnám, proti lesku

96 %

Zaradila by som tento prípravok do svojej každodennej starostlivosti o pleť.

97 %

Zabraňuje vzniku škvŕn

96 %

Redukuje pigmentové škvrny

95 %

Stopy po akné konečne miznú

97 %

Tlmí prebytočný lesk

99 %

Dôkladne čistí

97 %

Odporučila by som ho kamarátke

96 %

Keď sa obzriem za uplynulým týždňom, nabrala som vďaka svojmu vzhľadu sebavedomie v spoločenskom živote, voľnom čase a aktivitách.

97 %

Vďaka vzhľadu svojej pleti sa teraz cítim sebaistejšie.

Okrem iných klinických a dermatologických štúdií bola tiež vykonaná štúdia Product in Use (PIU). Zúčastnilo sa jej 100 dobrovoľníkov, ktorí po dobu 4 týždňov krém pravidelne používali dvakrát denne.

Použitie

 • Používajte čistiaci gél ako prvý krok vo svojej každodennej starostlivosti
 • Nanášajte dvakrát denne, ráno a večer.
 • Napeňte prípravok v rukách s vodou, aby ste vytvorili jemnú penu.
 • Naneste na vlhkú tvár alebo mokré telo, vyhnite sa oblasti očí.
 • Opláchnite vodou.
 • Následne použite vhodný ošetrujúci prípravok. Odporúčame Eucerin DermoPure Sérum s trojitým účinkom a DermoPure Ochrannú emulziu SPF 30.

Tip odborníkov na pleť: použite pravidlo 60 sekúnd pre čistejšiu pleť. Opláchnite tvár vlažnou vodou a prstami masírujte pleť čistiacim gélom celých 60 sekúnd. Opláchnite, osušte a pokračujte v aplikácii ďalšej starostlivosti o pleť.

Čistenie a tonizácia

Čistite svoju pleť ráno aj večer:

ráno: aby ste odstránili kožný maz a odumreté kožné bunky, ktoré sa nahromadili cez noc
večer: aby ste odstránili make-up a zbavili pleť nečistôt z celého dňa

Používajte jemné čistiace prípravky, napríklad Eucerin DermoPure Hĺbkovo čistiaci gél, s vlažnou vodou a následne použite vhodnú pleťovú vodu. Raz týždenne môžete tiež použiť peeling, ktorý uvoľní póry a zjemní textúru pleti.
 
Neodporúčame používať pleťovú vodu a peeling na báze alkoholu spoločne s liekmi na akné, pretože môžu zvýšiť citlivosť pleti.

Zistiť viac

Starostlivosť

Prípravok, ktorý použijete, závisí od závažnosti vášho akné a od typu liečby, ktorú podstupujete.

Ak beriete lieky na akné, pomôže vám Eucerin DermoPure Upokojujúci krém zmierniť niektoré príznaky, napríklad intenzívne vysušenie. Naneste krém päť minút po užití liekov, aby sa látky mohli úplne vstrebať.

Ak máte mierne až stredne ťažké akné, ale nepodstupujete odbornú liečbu, používajte ráno a večer upokojujúci a zmatňujúci hydratačný krém, napríklad Eucerin DermoPure Zmatňujúcu emulziu.
 
Pre čistejšiu a hladšiu pleť môžete do svojej každodennej rutiny zaradiť aj našu starostlivosť pre obnovu pokožky. Je vhodná pre všetky typy pleti so sklonom k tvorbe škvŕn, ktoré nepodstupujú lekársku liečbu akné, a mala by sa používať iba raz denne, ideálne večer. Môžete ju použiť pred zmatňujúcou emulziou alebo samostatne.
 
Ak máte pleť so sklonom k tvorbe škvŕn po akné, môžete použiť aj Eucerin DermoPure Sérum s trojitým účinkom a Ochrannú emulziu SPF 30, ktoré zmierňujú škvrny po akné a bránia ich vzniku.

Zistiť viac

Slnečná ochrana

Ochrana pred slnečným žiarením je dôležitým krokom v rannej starostlivosti o pleť. Škvrny môžu byť pri nadmernom vystavení slnku príčinou problémov s pigmentáciou a lieky na akné môžu spôsobiť, že bude pleť so sklonom k tvorbe škvŕn ešte citlivejšia na UV žiarenie. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control Dry Touch SPF 30 a SPF 50+ poskytuje vašej pleti potrebnú úroveň ochrany a mal by sa nanášať pred krycím make-upom a líčením. Ak nanášate slnečnú ochranu po lokálnej liečbe akné, počkajte päť minút, aby sa liečba plne vstrebala.

Zistiť viac

Korektor a make-up

Zakryte škvrny a zjednoťte svoj tón pleti pomocou podkladovej bázy a/alebo korektora. Vyberajte si také produkty, ktoré sú nekomedogénne (t. j. neupchávajú póry) a v ideálnom prípade tiež obsahujú zložky, ktoré zlepšujú stav pleti so sklonom k tvorbe škvŕn. Pred spaním nezabudnite odstrániť všetok make-up.

Zistiť viac

Ingrediencie

Ako Eucerin DermoPure Čistiaci gél s trojitým účinkom funguje

Eucerin DermoPure Čistiaci gél s trojitým účinkom s 2 % kyselinou salicylovou vám pomôže sa konečne zbaviť škvŕn a stôp po akné, a to vďaka 3 kľúčovým faktorom.
 
1. Proti škvrnám: naša 2 % antibakteriálna kyselina salicylová redukuje nečistoty a uvoľňuje póry.
 
2. Proti pigmentovým škvrnám: náš exfoliačný komplex kyselín AHA/BHA/PHA odstraňuje odumreté kožné bunky a redukuje pigmentové škvrny (pozápalovú hyperpigmentáciu).
 
AHA je skratka pre alfa-hydroxykyselinu. V Eucerine používame AHA kyselinu glykolovú, kyselinu, ktorá bola pôvodne získavaná z cukrovej trstiny. Túto peelingovú kyselinu tvoria veľmi malé molekuly, ktoré pleť vyhladzujú, zjednocujú a uvoľňujú póry bez toho, aby narušovali bariérovú štruktúru pokožky.
 
Napomáha exfoliácii tým, že znižuje adhéziu buniek v epidermis a zvyšuje bunkovú obmenu. Navyše zvyšuje biosyntetickú kapacitu kolagénu a buduje podpornú štruktúru v dermálnej matrix, čím redukuje vrásky a jemné linky.
 
BHA je skratka pre beta-hydroxykyselinu. V spoločnosti Eucerin používame BHA kyselinu salicylovú. Táto malá lipofilná kyselina preniká do pórov a čistí ich do hĺbky, rozpúšťa odumreté kožné bunky a reguluje tvorbu kožného mazu.
 
PHA je skratka pre poly-hydroxykyselinu. V spoločnosti Eucerin používame PHA glukonolaktón. Vďaka svojim hydroxy skupinám a väčším molekulám preniká táto exfoliačná kyselina do pokožky pomalšie. Preto je vhodná najmä na citlivú pleť. Hydratuje, zjednocuje a vyhladzuje pleť.
 
3. Proti lesku: Dôkladne čistí a odstraňuje prebytočný kožný maz, nečistoty a make-up.
 
Ak sa chcete konečne zbaviť škvŕn a stôp po akné, nezabúdajte na:

1. Čistenie pomocou nášho Čistiaceho gélu s trojitým účinkom.
2. Zmiernenie škvŕn po akné pomocou nášho Séra s trojitým účinkom s patentovaným thiamidolom.
3. Prevenciu stmavnutia škvŕn po akné pomocou našej Ochrannej emulzie s SPF 30.

FAQ (8)

 • Čo sú to škvrny po akné (pozápalová hyperpigmentácia, skrátene PIH – post inflammatory hyperpigmentation)?

  PIH je typ hyperpigmentácie pokožky, ktorú vyvoláva predovšetkým spôsob regenerácie pokožky po zápale. Môže postihnúť tvár aj telo, najmä oblasti vystavené UV žiareniu, a prejavuje sa ako ploché škvrny silnejšieho zafarbenia. Ich farba sa pohybuje od ružovej po červenú, hnedú alebo čiernu, v závislosti od tónu pleti a intenzity zafarbenia. Hlavnou príčinou vzniku PIH je zvýšená tvorba melanínu – pigmentu, ktorý určuje farbu kože – vyvolaná zápalovými faktormi. Pupienok stimuluje v bunkách produkujúcich melanín, nazývaných melanocyty, nadmerné uvoľňovanie melanozómov (pigmentových zŕn). Tieto nadbytočné pigmentové zrná spôsobujú stmavnutie a zmenu zafarbenia pôvodne narušenej oblasti. Pôvodné pupienky miznú, môžu však po nich zostať silnejšie zafarbené škvrny označované tiež ako pigmentové škvrny po akné.
   
  Navyše slnečné žiarenie môže príznaky PIH ešte zhoršiť, pretože spôsobuje stmavnutie postihnutých oblastí a odďaľuje tak ich vyblednutie. Väčšina pozápalových hyperpigmentácií spôsobených akné postupom času vybledne, k úplnému vymiznutiu však môže dôjsť až po niekoľkých rokoch alebo aj desaťročiach*.
   
  ** Abad-Casintahan, F. et al., “Frequency and Characteristics of Acne-Related Post-Inflammatory Hyperpigmentation.” (Početnosť a charakteristika pozápalových hyperpigmentácií súvisiacich s akné) J Dermatol. 2016; 43:826 – 828.

 • Koho najčastejšie trápia škvrny po akné?

  Pozápalová hyperpigmentácia je bežná u mnohých ľudí trpiacich akné, pretože hlavnou príčinou akné je zápal. Tieto škvrny po akné, ktoré zostávajú po zahojení pupienkov, môžu byť ešte protivnejšie a emocionálne človeka obťažovať ešte viac ako samotné akné. Ľudia sú voči pozápalovej hyperpigmentácii rovnako náchylní a môžu ňou trpieť všetky typy pleti, aj keď častejšie sa týka skôr tmavších odtieňov pleti. Svoju skúsenosť s PIH má cez 65 % Američanov čiernej pleti, 53 % Hispáncov, 47 % Aziatov a 25 % belochov.* To teda znamená, že potrebujeme účinný a dobre znášaný prípravok starostlivosti o pleť, ktorý bude zmierňovať škvrny a pozápalovú hyperpigmentáciu, pre spotrebiteľov na celom svete.
   
  * Kaufman et al., Am J Clin Dermatol. 2018; 19:489 – 503, Perkins et al., JEADV. 2011;25(9):1054–1060.

 • Ako časté sú škvrny po akné?

  Až u 87 % ľudí, ktorých trápi akné, zostávajú na pokožke škvrny po akné. Často bývajú zásadnou príčinou stigmatizácie a stávajú sa tak neoddeliteľnou súčasťou problémov všetkých, ktorých trápi akné.
   
  Cieľom globálnej sociálnej misie spoločnosti Eucerin je preto podporovať sociálne začlenenie jednotlivcov a skupín všetkých vekových kategórií s dermatologickými problémami. Je dôležité nezabúdať, že akné je bežné ochorenie, ktoré postihuje mnoho ľudí, a nie je hanba vyhľadať pomoc alebo liečbu.
   
  Odkaz na našu štúdiu, ktorá preukazuje vplyv hyperpigmentácie po akné na šťastie a sebavedomie, nájdete tu.

 • Ako je možné predchádzať vzniku škvŕn po akné?

  PIH je vyvolaná predovšetkým spôsobom regenerácie kože po zápale. Ak chcete pozápalovej hyperpigmentácii predísť, hoci to nemožno 100 % zaručiť, vyhnite sa stláčaniu alebo škrabaniu pupienkov. Najlepšou prevenciou je však zamerať sa na PIH po akné pri samotnom zdroji, a teda zabrániť vzniku pupienkov a ich zapáleniu. Používajte účinný čistiaci prípravok, ako je napríklad Eucerin® DermoPure Hĺbkovo čistiaci gél s trojitým účinkom.
   
   Navyše slnečné žiarenie môže príznaky PIH ešte zhoršiť, preto odporúčame slnečnú ochranu. Obmedzte čas strávený na slnku a nevychádzajte na priame slnko v hodinách najintenzívnejšieho žiarenia. Kedykoľvek je to možné, noste ochranný odev a pokrývku hlavy a používajte ochranný slnečný faktor (SPF) aspoň 30. Aby ste predišli stmavnutiu škvŕn a zabránili vzniku nových, používajte špecializovanú starostlivosť o pleť, ako je Eucerin® Dermopure Ochranná emulzia SPF 30.

 • Čo je AHA?

  AHA je skratka pre alfa-hydroxykyselinu. V Eucerine používame AHA kyselinu glykolovú, kyselinu, ktorá bola pôvodne získavaná z cukrovej trstiny. Túto peelingovú kyselinu tvoria veľmi malé molekuly, ktoré pleť vyhladzujú, zjednocujú a uvoľňujú póry bez toho, aby narušovali bariérovú štruktúru pokožky.
   Napomáha exfoliácii tým, že znižuje adhéziu buniek v epidermis a zvyšuje bunkovú obmenu. Navyše zvyšuje biosyntetickú kapacitu kolagénu a buduje podpornú štruktúru v dermálnej matrix, čím redukuje vrásky a jemné linky.

 • Čo je BHA?

  BHA je skratka pre beta-hydroxykyselinu. V spoločnosti Eucerin používame BHA kyselinu salicylovú. Kyselina salicylová predstavuje zlatý štandard na liečbu aknóznej pleti. Ide o zvlášť účinnú zložku, ktorá bojuje proti príčinám problémov pleti so sklonom k tvorbe škvŕn: upchatým pórom a rastu baktérií. Ide o antibakteriálnu zložku s exfoliačným a komedolytickým účinkom: potláča množenie baktérie Cutibacterium acnes, ktorá môže byť príčinou vzniku akné, rozpúšťa a odstraňuje odumretú kožu, uvoľňuje upchaté póry a zjemňuje pleť, čím predchádza upchávaniu pórov. Táto malá lipofilná kyselina preniká do pórov a čistí ich do hĺbky. Zlepšuje celkový vzhľad pleti: redukuje škvrny a zabraňuje ich opätovnému vzniku. Táto malá lipofilná kyselina preniká do pórov, ktoré hĺbkovo čistí, rozpúšťa odumreté kožné bunky a reguluje tvorbu kožného mazu.

 • Čo je PHA?

  PHA je skratka pre poly-hydroxykyselinu. V spoločnosti Eucerin používame PHA glukonolaktón. Vďaka svojim hydroxy skupinám a väčším molekulám preniká táto exfoliačná kyselina do pokožky pomalšie. Preto je vhodná najmä na citlivú pleť. Hydratuje, zjednocuje a vyhladzuje pleť.

 • Aká je ideálna každodenná starostlivosť, ktorá ma konečne zbaví škvŕn a stôp po akné?

  Pre ideálnu dennú starostlivosť, ktorá vám pomôže sa konečne zbaviť škvŕn a stôp po akné, odporúčame:

  1. Čistenie pleti pomocou nášho Čistiaceho gélu s trojitým účinkom.
  2. Zmiernenie škvŕn po akné pomocou nášho Séra s trojitým účinkom s patentovaným thiamidolom.
  3. Zastaviť tmavnutie škvŕn po akné pomocou našej Ochrannej emulzie s SPF 30.
   
   
  Pre ideálnu večernú starostlivosť, ktorá vám pomôže sa konečne zbaviť škvŕn a stôp po akné, odporúčame:

  1. Čistenie pleti pomocou nášho Čistiaceho gélu s trojitým účinkom.
  2. Zmiernenie škvŕn po akné pomocou nášho Séra s trojitým účinkom s patentovaným thiamidolom.
  3. Redukciu škvŕn a nadbytočného mazu pomocou našej Zmatňujúcej emulzie.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin