Eucerin DERMOPURE Čistiaci gél
 • (9)
Ukázať recenzie Napísať recenziu

Eucerin DERMOPURE Čistiaci gél

Problematická pleť

Nekomedogénne čistenie pleti so 6% amfotenzidmi, ktoré šetrne, ale účinne odstraňuje nadbytočný kožný maz, a zároveň odstraňuje nečistoty a make-up. Zanecháva pleť čistú, sviežu a vláčnu.

Čistiaci gél pre problematickú pleť

Bez mydlových zložiek a bez parfumácie, Eucerin DERMOPURE Čistiaci gél je nekomedogénny prípravok vhodný pre denné čistenie problematickej a aknóznej pleti. So 6% amfotenzidmi jemne, ale účinne čistí a odstraňuje nečistoty, make-up a nadbytočný kožný maz. Vďaka jeho antibakteriálnym vlastnostiam gél eliminuje výskyt baktérii na pleti a predchádza ich ďalšiemu šíreniu.

Čistiaci gél sa môže používať aj počas dermatologickej liečby za pomoci liekov a aj v tehotenstve.

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdili vynikajúcu kožnú znášanlivosť a jemný čistiaci účinok v starostlivosti o problematickú a aknóznu pleť.

Často kladené otázky

Môžem použiť čistiaci gél spolu s čistiacou elektrickou kefkou na čistenie pleti?

Áno, samozrejme, ale buďte veľmi opatrní pri čistení pleti týmto spôsobom, pokiaľ súčasne užívate aj lieky na liečbu akné.

Spôsobuje nečistá pleť akné?

Toto je bežný mýtus, ale nie je to pravda. V každom prípade je nesmierne dôležité vybrať si produkt, ktorý je určený špeciálne na problematickú a aknóznu pleť. Jemné, ale účinné čistiace gély sú rozhodne vhodnejšie ako ostatné produkty na báze mydla.

Po čistení mám pleť napnutú. Je to normálne?

Pnutie môže byť príznakom suchej pleti. Pokiaľ je vaša pleť napnutá, dbajte po čistení na jej dôkladnú hydratáciu. Použite niektorý z hydratačných produktov z radu Eucerin DERMOPURE.

V minulosti som používal/a Eucerin DermoPurifyer Čistiaci gél. Aký je rozdiel medzi pôvodným gélom a Eucerin DERMOPURE Čistiacim gélom?

Žiaden. Produkt iba dostal nový názov a nové balenie. Bolo preukázané, že zloženie je vysoko účinné a neboli potrebné žiadne zmeny.

Môžem použiť Eucerin DERMOPURE Čistiaci gél, pokiaľ užívam lieky na liečbu akné?

Áno. Čistiaci gél sa môže používať ako doplnková starostlivosť počas medikamentóznej liečby akné. Ak máte obavy, konzultujte používanie s lekárom, dermatológom alebo lekárnikom.

Je akné dedičné?

Genetické predpoklady určite majú vplyv. Pokiaľ mali obaja rodičia v mladosti akné, je vyššia pravdepodobnosť, že sa ich deti stretnú s rovnakým problémom.

Ingrediencie

Použitie

 • Používajte čistiaci gél ako prvý krok v starostlivosti o pleť - najlepšie dvakrát denne: ráno a večer
 • Použite množstvo veľkosti čerešne a napeňte s trochou vody
 • Vmasírujte do pokožky tváre
 • Opláchnite vlažnou vodou
 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami

Odporúčania pre vašu každodennú starostlivosť o pleť
Vyčistite svoju pleť čistiacim gélom na problematickú pleť.

Odporúčania pre vašu každodennú starostlivosť o pleť

Na čistenie pleti používajte nekomedogénne prípravky

Čistite pleť ráno a večer:

 • ráno: odstráňte kožný maz a odumreté kožné bunky, ktoré sa cez noc nahromadili
 • večer: odstráňte make-up a nečistoty nahromadené počas celého dňa

Používajte jemné čistiace prípravky, ako napr. Eucerin DERMOPURE Čistiaci gél spolu s vlažnou vodou, a potom použite vhodnú čistiacu pleťovú vodu. Pre docielenie čo najlepšieho výsledku používajte raz týždenne peeling, ktorý uvoľní póry a vyhladzuje povrch pleti. 

Neodporúčame používanie čistiacej pleťovej vody na báze alkoholu a peelingu, ak súčasne užívate lieky na akné ako izotretinoín, benzoylperoxid a antibiotiká, ktoré môžu spôsobiť vyššiu citlivosť vašej pleti. Pokiaľ je pre vás osvieženie pleti tonizačným prípravkom dôležité, vyskúšajte Eucerin DERMOPURE Micelárnu vodu, ktorá je bez alkoholu.

Aplikujte hydratačný prípravok po použití čistiaceho gélu na problematickú pleť

Výber ošetrujúceho prípravku závisí od závažnosti vášho akné a typu vašej liečby.

Ak podstupujete dermatologickú liečbu, Eucerin DERMOPURE Upokojujúci krém vám pomôže zmierniť vedľajšie účinky, ako je intenzívna suchosť pleti. Krém by sa mal aplikovať až 5 minút po nanesení lokálnych medikamentov, aby sa mohli dostatočne vstrebať. 
Ak trpíte miernou až strednou formou závažnosti akné, ale nepodstupujete dermatologickú liečbu, použite ráno a večer upokojujúci a zmatňujúci prípravok, ako napr. Eucerin DERMOPURE Zmatňujúcu emulziu.

Pre dlhodobo čistejšiu a hladšiu pleť, zaraďte do vašej každodennej starostlivosti Sérum na regeneráciu pleti. Je vhodné pre všetky typy problematickej pleti, pokiaľ aktuálne nepodstupujete dermatologickú liečbu akné. Mal by byť používaný raz denne - ideálne večer. Môžete ho použiť pred nanesením zmatňujúcej emulzie alebo samostatne.

Použite slnečnú ochranu

Slnečná ochrana je dôležitou súčasťou vašej rannej starostlivosti o pleť. Nedokonalosti pleti môžu spôsobiť problémy s pigmentáciou, pokiaľ sú nadmerne vystavované slnečnému žiareniu. Lieky na akné môžu spôsobiť, že problematická pleť s nedokonalosťami je ešte citlivejšia na UV žiarenie. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF30 a SPF50+ poskytuje takú úroveň ochrany, ktorú vaša pleť potrebuje, a ktorá by mala byť aplikovaná pred použitím make-upu. Pokiaľ používate ochranu proti slnku po lokálne aplikovanej liečbe akné, počkať 5 minút, aby bola liečba čo najúčinnejšia.

Zistite viac o problematike akné a ochrane pred slnečným žiarením.

Aplikujte korektor pred alebo po nanesení make-upu

Zakryte nedokonalosti a vyrovnajte povrch pleti podkladovou bázou a/alebo krycím korektorom. Vyberte si produkty, ktoré sú nekomedogénne (neupchávajú póry) a ideálne také, ktoré obsahujú zloženie pre zlepšenie vzhľadu problematickej pleti. Uistite sa, že pred spaním odstránite všetok make-up.

Je toto ten správny produkt pre moju pleť?

Použite tento produkt, ak...

Vyskúšajte iný produkt, ak...

Hľadáte jemný čistiaci gél bez mydlových zložiek pre každodenné použitie.
Potrebujete odstrániť nadbytočný kožný maz.
Podstupujete dermatologickú liečbu akné.
Chcete odstrániť odumreté kožné bunky:
Hľadáte jemný čistiaci gél pre normálnu a zmiešanú pleť:

 Vyskúšajte Čistiaci pleťový gél DermatoClean, ktorý čistí normálnu a zmiešanú pleť bez jej vysušovania.

Eucerin DERMOPURE

Podľa najnovších výskumov je zápal základnou príčinou problémov pleti náchylnej k nedokonalostiam a akné. Zápal je prítomný vo všetkých štádiách akné – od neviditeľného mikrozápalu až po zapálené papuly a pustuly.1

Rada Eucerin DERMOPURE je špecificky zameraná na hlavné príčiny nedokonalostí pleti a akné:

 • Mikrozápal – hlavná príčina cyklu akné
 • Nadmerná tvorba kožného mazu, tiež nazývaná ako seborea
 • Hyperkeratóza (zhrubnutie vonkajších vrstiev kože), ktorá má za následok vznik bielych vyrážok a čiernych bodiek
 • Bakteriálna kolonizácia spôsobujúca viditeľný zápal v podobe papúl a pustúl 

V prípravkoch sa nachádzajú nasledujúce látky:

 • Licochalcon A: účinná protizápalová látka pôsobiaca proti mikrozápalu, zmierňujúca podráždenie a pomáhajúca obmedziť začervenanie
 • Kyselina salicylová: má komedolytický účinok, redukuje nedokonalosti a zabraňuje vzniku nových. Má tiež antibakteriálne účinky
 • Technológia regulujúca maz: znižuje tvorbu kožného mazu

Sérum pre regeneráciu pleti DERMOPURE tiež obsahuje:

 • 10% hydrokomplex: vysoko účinnú kombináciu peelingových látok (kyselina glykolová, salicylová a polyhydroxykyseliny), ktorá napomáha obnoviť pokožku, uvoľňovať póry, ničí P. acnes (baktérie) a odstraňuje odumreté kožné bunky

Rad Eucerin DERMOPURE obsahuje jemné, avšak účinné produkty na čistenie pleti a dôkladne zvolené produkty proti nedokonalostiam pleti, vhodné tiež ako doplnková starostlivosť pri dermatologickej liečbe. 
Klinické a dermatologické štúdie preukázali dobrú kožnú znášanlivosť a účinnosť prípravkov u osôb s problematickou pleťou. 

1 Das, S., Reynolds, R. V. Am J Clin Dermatol (2014), 15: 479–488.

Celkové hodnotenie
 • (9)
4,8 z 5 bodov / 9 recenzií
5 Stars
8
4 Stars
0
3 Stars
1
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.
asphyxia,

sulfáty

Tento výrobek obsahuje sulfáty, které nadměrně vysušují pleť. Jak může takový přípravek být vhodný na problematickou pleť, kterou to akorát "vyprovokuje" k vyšší produkci mazu? To je důvodem, proč mj. uvádíte, že pnutí po použití přípravku je normální, protože vysušená pleť přirozeně pne. Krém si od Eucerin na vysušenou pleť kupovat nechci. Již používám pleťový gel DermatoCLEAN, ale příliš mi nepomohl a chtěla jsem něco silnějšího. Sulfáty však pleť dráždit nechci.
Tereza M.,

Skvělý gel

Super jemný gel. Má pleť vydrží celý den bez mastnosti, hlavně v oblasti T-zóny, není vysušená a podrážděná. Velké balení je za dobrou cenu, i když se někomu může zdát, že gel je drahý, tak vydrží, protože hodně pění, takže ho stačí minimum k omytí. Skvělá volba.
Jana,

Diky!

Používám pouze tento gel na odliceni a serum z teto rady na noc cca 1 měsíc a akne v podstate vymizelo! Super...
Aneta,

Spokojenost!

Používám denně při sprchování, je šetrný, účinný a velmi dobře ho snáším. Určitě doporučuji, vyzkoušela jsem i mnoho dalších, ale tento je TOP!
Lucik,

Jemne odlicovanie

Je skvely a jemny na cistenie, dokonca aj oci sa daju odlicit bez stipania

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár