• (0)
Napísať recenziu

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 30

Slnečná ochrana pre mastnú a aknóznu pleť tváre

Ultra ľahké, nemastné zloženie pre špecifickú ochranu pred slnečným poškodením pleti.

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 30 je prípravok na opaľovanie pre každodenné použitie s vysokým SPF vyvinutý špeciálne pre špecifické potreby mastnej a aknóznej pleti tváre. Zloženie poskytuje vynikajúcu fotoochranu proti slnečnému poškodeniu pleti a obsahuje aktívne riešenia pre zlepšenie vášho kožného problému.

Má systém vysoko účinných a fotostabilných UVA/UVB filtrov, ktorý poskytuje spoľahlivú ochranu. Je v súlade so štandardmi Cosmetics Europe – Asociácie pre osobnú starostlivosť, skôr pod menom Colipa.

Zloženie zaisťuje tiež biologickú ochranu buniek vďaka kombinácii licochalconu Akyseliny glycyrrhetínovej. Licochalcon A je hlavná zložka výťažku z koreňa rastliny Glycyrrhiza inflata a je to silná prírodná antioxidačná a protizápalová látka, ktorá chráni kožné bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Kyselina glycyrrhetínová chráni DNA tým, že podporuje pleti vlastné ochranné a reparačné mechanizmy DNA.

L-karnitín, derivát aminokyseliny, regulujúci tvorbu mazu, a zmatňujúce pigmenty, ktoré vstrebávajú tuky, sú súčasťou špeciálne vyvinutej technológie Oil Control. Spoločne zanechávajú okamžitý a dlhotrvajúci suchý a matný efekt na pokožke, a to i v teplom a vlhkom podnebí.
Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 30 je bez parfumácie a parabénov, nekomedogénny, a ideálny ako podklad pod mejkap.

Klinické štúdie

Klinické štúdie preukázali veľmi dobrú kožnú znášanlivosť Eucerin Ochranného krémového gélu na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 30, a to i u pacientov s citlivou a mastnou, aknóznou pleťou.

Účinnosť zmatňujúceho zloženia s L-karnitínom regulujúcim tvorbu mazu a pigmentmi, ktoré vstrebávajú tuky, bola ďalej testovaná a posudzovaná v PIU (užívateľských) štúdiách.

KĽÚČOVÉ ZISTENIA

Štúdie na 325 účastníkoch s mastnou, aknóznou pleťou preukázali vynikajúce výsledky (2). Účastníci uviedli:

 • Ultra ľahká konzistencia (95 %)
 • Dlhotrvajúci suchý a matný povrch (94 %)
 • Bez lesku niekoľko hodín po aplikácii (93 %)
 • Okamžité vstrebanie (98 %)

Ženy s mastnou až zmiešanou pleťou potvrdili po štyroch týždňoch používania výrobku (3):

 • Menej mastná pleť (90 %)
 • Účinná regulácia mazu (81 %)
 • Bez upchávania pórov (86 %)
Ľavá strana: Kontrolný prípravok na opaľovanie (1) | Pravá strana: Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control (1)

(1) Nanášanie na rozdelenú tvár – Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ (pravá strana) a kontrolný prípravok na opaľovanie SPF 50+ (ľavá strana). Klinické fotografie boli urobené 5 min. po aplikácii výrobku. Ukážka je iba príklad, individuálne výsledky sa môžu líšiť. (2) V dvoch kombinovaných užívateľských štúdiách, používalo 325 žien so zmiešanou, mastnou a aknóznou pleťou Eucerin Oil Control 50+ cca raz za deň po dobu dvoch týždňov. Štúdie boli vykonané v horúcom a vlhkom podnebí (Thajsko a Španielsko). (3) Výsledky klinickej štúdie zahŕňajúcej 40 žien so zmiešanou až mastnou pleťou. Eucerin Oil Control 50+ bol používaný dvakrát denne po dobu štyroch týždňov.

Ingrediencie

Použitie

 • Nanášajte v bohatom množstve pred a pri pobyte na slnku a aplikáciu často opakujte, aby ste zachovali pôvodnú ochranu.
 • I keď ste použili slnečnú ochranu, nezostávajte na slnku príliš dlho, pretože nadmerné vystavovanie slnku vážne ohrozuje zdravie.

Pre vašu každodennú starostlivosť

Na pleť tváre naneste Eucerin Hĺbkovo čistiaci gél DermoPURIFYER a opláchnite teplou vodou.

Pomocou Eucerin Jemnej čistiacej pleťovej vody DermoPURIFYER optimálne pripravte pleť na ďalšie kroky.

V prípade potreby naneste na aknóznu pleť predpísanú liečbu. Alebo vašu pleť ošetrite pomocou Eucerin Intenzívneho séra DermoPURIFYER.

Ak ste na aknóznu pleť naniesli predpísanú liečbu, použite Eucerin Intenzívny hydratačný denný krém DermoPURIFYER SPF 30. Ak nie, naneste Eucerin Zmatňujúci denný krém DermoPURIFYER. Jemne vmasírujte do pleti.

Naneste Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 30 a nechajte úplne vstrebať. Starostlivo sa vyhýbajte kontaktu s očami. Zamedzte priamemu kontaktu s oblečením a spevnenými plochami, kde by výrobok mohol zanechať škvrny.

Použite Eucerin Upokojujúci krycí korektor DermoPURIFYER pre zmiernenie vzhľadu a korekciu nedokonalostí alebo použite nekomedogénny mejkap bez parfumácie určený pre aknóznu pleť.

Odporúčanie a varovanie

Použite tento výrobok, ak …

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Máte mastnú, aknóznu alebo citlivú pleť a chcete vysokú slnečnú ochranu pre vašu tvár.
Dávate prednosť prípravku na opaľovanie na tvár s ultra ľahkou konzistenciou.
Chcete prípravok na opaľovanie na tvár so zmatňujúcim efektom::

technológia Oil Control v Eucerin Ochrannom krémovom géle na opaľovanie Oil Control SPF 30 poskytuje okamžitý a dlhotrvajúci suchý a matný povrch vďaka svojej ľahkej a suchej konzistencii a účinku regulácie mazu.

Chcete predísť stopám po akné spôsobených slnkom:

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie Oil Control SPF 30 chráni vašu pleť pred poruchami pigmentácie pod vplyvom slnečného žiarenia.

Máte suchú pleť tváre.

Často kladené otázky

Ako spoznám, aký SPF faktor by som mal/a používať?

Citlivosť na slnko sa u každého z nás líši. Napríklad, ak máte citlivú alebo aknóznu pleť, vždy používajte vysoký alebo veľmi vysoký SPF. SFP alebo ochranný slnečný faktor vyjadruje, o koľko dlhšie bude pokožke trvať, než dôjde k spáleniu v porovnaní s pokožkou nechránenou. Napríklad osoba, ktorá sa spáli po 30 minútach bez opaľovacieho prípravku, môže byť chránená po dobu 300 minút, ak použije prípravok na opaľovanie. Tento SPF však závisí od použitia dostatočného množstva výrobku. Odporúčame zostávať na slnku iba po 60 % doby určenej SPF a mať na pamäti, že k poškodeniu pleti môže dôjsť ešte predtým, než je spálenie viditeľné. V prípade akejkoľvek pochybnosti o vašej individuálnej kožnej znášanlivosti požiadajte o radu dermatológa.

Mám aknóznu pleť. Prečo potrebujem špeciálnu starostlivosť pri opaľovaní?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo aknózna pleť potrebuje slnečnú ochranu, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre jej špecifické potreby. Po prvé, lieky na akné spôsobujú fotosenzitivitu pleti a pleť je teda náchylnejšia na slnečné poškodenie. Aknóznu pleť typicky sprevádza zvýšená tvorba mazu a hlavnou hrozbou sú hyperpigmentované makuly, pretože stopy po akné sú vystavené vyššiemu riziku slnkom vyvolanej pigmentácie. Špeciálne vyvinuté zloženia slnečnej ochrany sú určené na riešenie každého z týchto problémov.

Prečo je vhodné začleniť slnečnú ochranu pleti tváre do mojej každodennej pravidelnej starostlivosti?

Pleť tváre je ohrozenejšia škodlivým UVA/UVB žiarením než pokožka zvyšku tela, pretože je viac vystavovaná slnku, a to po celý rok. Slnečná ochrana vám môže pomôcť predísť poškodeniu bunkovej DNA, fotostarnutiu a hyperpigmentácii. Preto je dôležité chrániť pleť tváre, kedykoľvek je vystavená slnku.

Musím použiť ďalší krém na opaľovanie, ak už používam Eucerin Intenzívny hydratačný denný krém DermoPURIFYER SPF 30?

Ak ste vonku dlhšiu dobu a trávite čas vo vode alebo sa potíte, odporúčame pravidelne nanášať i špeciálnu slnečnú ochranu a ak plánujete pobyt na priamom slnku, zvážte tiež vyšší SPF.

Môžem použiť krém na opaľovanie a mejkap?

Áno. Eucerin Krémový gél na opaľovanie Oil Control SPF 30 sa dokonale hodí ako podklad pod mejkap. Je bezpečné na prípravok na opaľovanie použiť púder i mejkap, bez toho, aby ovplyvňovali slnečnú ochranu. Odporúčame opakovane nanášať slnečnú ochranu pravidelne počas dňa.

Aký je rozdiel medzi UVA a UVB lúčmi?

Ultrafialové A (UVA) žiarenie sú dlhovlnné lúče vyžarované slnkom. Prenikajú hlboko do pleti a sú hlavnou príčinou oxidačného stresu. UVA žiarenie má na svedomí dlhodobé slnečné poškodenie, ako je starnutie pleti a rakovina kože, rovnako ako polymorfná svetelná erupcia (PLE), takzvaná slnečná alergia. Ultrafialové B (UVB) žiarenie sú oproti tomu krátkovlnné lúče, ktoré neprenikajú tak hlboko ako UVA. Spôsobujú okamžité viditeľné poškodenie pleti a majú na svedomí spálenie a poškodenie bunkovej DNA.

Môže krém na opaľovanie upchať moje póry a viesť k tvorbe pupienkov?

Niektorí ľudia s mastnou, aknóznou pleťou sa obávajú, že opaľovacie krémy majú negatívne účinky na ich príznaky, a preto sa celkove vyhýbajú slnečnej ochrane. Zloženia vyvinuté na mieru, ako je Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie Oil Control SPF 30, boli vyvinuté špeciálne pre riešenie problémov spojených s mastnou a aknóznou pleťou. Toto ultra ľahké zloženie obsahuje L-karnitín regulujúci tvorbu mazu a ponúka príjemný pocit na pleti so suchým a matným povrchom.

Eucerin Slnečná ochrana Prvotriedna ochrana pred slnkom šitá na mieru potrebám vašej pokožky

Opaľovacie prípravky Eucerin poskytujú komplexnú ochranu proti poškodeniu pokožky spôsobenému slnečným žiarením.
Inovatívna technológia  Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné  UVA/UVB filtre1 pre spoľahlivú ochranu pred UV žiarením s antioxidantom Licochalconom A na ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS). Kyselina glycyrrhetinová k tomu navyše pomáha chrániť DNA.2
Rad špičkovej ochrany pred slnkom obsahuje prípravky šité na mieru individuálnym potrebám vašej pokožky a obsahuje účinné látky vhodné pre špecifické typy pokožky:

 • Ak máte mastnú pleť alebo pleť so sklonom k akné, potom zloženie s technológiou Oil Control Technology regulujúce tvorbu kožného mazu s pigmentami absorbujúcimi tuky, poskytne vašej pleti ihneď matnejší vzhľad a má dlhodobý účinok proti lesku pleti.
 • Ak je vašou prvoradou starosťou predčasné starnutie pleti vplyvom slnečného žiarenia, prípravky Photoaging Control s obsahom kyseliny hyalurónovej s krátkym a dlhým reťazcom viditeľne zmiernia známky starnutia pleti.
 • Ak je vaša pleť náchylná na slnečnú alergiu, potom vám v prevencii slnečných alergií ako je PLE (polymorfná svetelná erupcia) pomôžu prípravky Sun Allergy Protect a prípravok po opaľovaní After Sun s obsahom  alpha-glukosyl-rutinu.

Rad zahŕňa aj opaľovacie prípravky pre deti Eucerin Sun Kids (so špeciálnym zložením upokojujúcim a chrániacim citlivú a jemnú detskú pokožku), ako aj prípravky pre dospelých a deti vhodné pre atopickú pokožku.

Opaľovacie prípravky Eucerin obsahujú spektrum slnečných ochranných faktorov (SPF) od stredných, cez vysoké, po veľmi vysoké SPF. Pri všetkých sa klinicky aj dermatologicky preukázalo, že sú ako vysoko účinné, tak aj dobre znášané citlivou pleťou.

1 - Vyhovuje tým najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje  Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU. 
2 -  Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi neobsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ale používa klinicky overené nechemické filtre. Opaľovacie prípravky Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect, Transparentný sprej na opaľovanie Sensitive Protect a Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch neobsahujú kyselinu glycyrrhetinovú.

Novinka

Pigment Control

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+

 • Veľmi vysoká slnečná ochrana na pleť na tvári
 • Technológia Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu
 • Vhodná na všetky typy pleti
 • Zabraňuje hyperpigmentácii vplyvom slnečného žiarenia 
 • Účinne redukuje tmavé škvrny s postupným viditeľným zlepšením 
 • Pri pravidelnom používaní zabraňuje ich opakovanému výskytu
 • Na dosiahnutie zjednoteného tónu a žiarivejšieho vzhľadu pleti
 • Príjemná ľahká konzistencia: nelepivá, nemastná, rýchlo sa vstrebáva
 • Vhodná pod make-up
 • Nekomedogénna

Zistiť viac
Novinka

Fotostarnutie (photoaging)

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30

 • Vysoký stupeň slnečnej ochrany určený pre pokožku tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS)
 • Pre všetky typy pokožky
 • Pomáha brániť fotostarnutiu
 • Viditeľne redukuje znaky starnutia pokožky
 • Dodáva pokožke svieži a jednotný vzhľad
 • Extra ľahká textúra: okamžite sa vstrebe, zanechá na pokožke príjemný pocit
 • Vodoodolné 
 • S technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*

Zistiť viac
Novinka

Fotostarnutie (photoaging)

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 50+

 • Veľmi vysoký stupeň slnečnej ochrany určený pre pokožku tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS)
 • Pre všetky typy pokožky
 • Pomáha brániť fotostarnutiu
 • Viditeľne redukuje známky starnutia pokožky
 • Dodáva pokožke svieži a jednotný vzhľad
 • Extra ľahká textúra: okamžite sa vstrebe, zanechá na pokožke príjemný pocit
 • Vodoodolné 
 • S technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*

Zistiť viac
Celkové hodnotenie
 • (0)
0 z 5 bodov / 0 recenzií
5 Stars
0
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár