SPF 30
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7

Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30

5.0
3 recenzií
Vysoká slnečná ochrana na pokožku celého tela
Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
Na citlivú pokožku, vrátane pokožky so sklonom k akné

Špičkový telový sprej na opaľovanie. Na citlivú pokožku celého tela, vrátane aknóznej pokožky. Pokožku upokojuje a chráni pred slnečným poškodením.

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký ochranný faktor proti UVA/UVB žiareniu a obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Udržateľnosť & Životné prostredie

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

Dobrý sprej, ktorý sa dá rovnomerne naniesť a celkom rýchlo sa vstrebáva.

Carolin, 2019

O produkte

Sprej na opaľovanie na aknóznu pokožku

UV žiarenie je hlavnou príčinou slnečného poškodenia pokožky, avšak aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré pre pokožku predstavujú ďalšiu záťaž. 

Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30 je sprej na opaľovanie vhodný na citlivú pokožku, vrátane pokožky so sklonom k aknéTechnológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 na dosiahnutie vysokej UV ochrany s licochalconom A, ktorý neutralizuje voľné radikály vyvolané pôsobením UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla.

Transparentný a nemastný sprej sa rýchlo vstrebáva a je vodoodolný.  

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú, že Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30 je vhodný na citlivú pokožku, vrátane pokožky so sklonom k akné.  

1 - Zodpovedajú prísnym štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením asociáciou Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako požadujú normy EÚ.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú veľmi dobrú kožnú znášanlivosť na citlivej pokožke, vrátane aknóznej pokožky.

Použitie

Dôležité pokyny pri používaní prípravku

 • Pred pobytom na slnku naneste na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte – najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po osušení uterákom. Iba tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Pobyt na slnku obmedzte na minimum, a to aj po použití slnečnej ochrany
 • Nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami 
 • Počkajte, kým sa prípravok úplne vstrebe a dbajte na to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s oblečením a pevnými povrchmi, na ktorých by mohol krém zanechať farebné škvrny"

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

1. Vyberte si správny prípravok

Vyberte si výrobok, ktorý vašej pokožke poskytuje vhodnú úroveň ochrany. Mal by chrániť pred UVA aj UVB žiarením a zároveň poskytovať ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by byť prispôsobený potrebám vašej pokožky. 

Zistiť viac

2. Použite správne množstvo

Je veľmi dôležité použiť dostatočné množstvo prípravku a aplikáciu v pravidelných intervaloch opakovať. Na každú oblasť tela na obrázku (1-11) odporúčame aplikovať približne 15 streknutí spreja: 

 • 1. Tvár a krk
 • 2 a 3. Obe ruky
 • 4. Hrudník
 • 5. Brucho
 • 6 a 7. Horná časť nôh (spredu aj zozadu)
 • 8 a 9. Dolná časť nôh (spredu aj zozadu) a chodidlá
 • 10. Ramená a horná časť chrbta
 • 11. Dolná časť chrbta

Sprej môžete držať relatívne blízko pri tele. Na ochranu citlivej pleti na tvári a krku (1. oblasť) vám odporúčame použiť jeden z našich výrobkov na opaľovanie vhodný na pleť na tvári.

Zistiť viac

3. Nanášajte dôkladne

Dbajte na to, aby boli všetky odhalené oblasti pokožky adekvátne chránené. Nezabudnite nastriekať prípravok aj na chrbát a ramená, ruky a nohy, zadnú stranu rúk a oblasti okolo okrajov plaviek. 

Výskum značky Eucerin2 ukazuje, že v priemere približne 14 % zadnej časti ženského tela a 22 % zadnej časti mužského tela je pravidelne vystavovaných slnečným lúčom bez akejkoľvek slnečnej ochrany. 

2 - Interná štúdia spoločnosti Beiersdorf z roku 2016, ktorá skúmala používanie slnečnej ochrany na 52 osobách (29 ženách, 23 mužoch)

Zistiť viac

Odporúčania

Použite tento výrobok, ak...

Hľadáte opaľovací prípravok s vysokým ochranným faktorom vo forme pumpičkového spreja, ktorý je vhodný na citlivú pokožku, vrátane aknóznej pokožky:

Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30 je ideálny pre vašu pokožku, jednoducho sa nanáša a rýchlo sa vstrebáva. 

Hľadáte prípravok na opaľovanie, ktorý ochráni vašu pokožku pred UVA a UVB žiarením a aj pred negatívnymi vplyvmi vysokoenergetického viditeľného svetla:

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovú ochranu pred UVA a UVB žiarením a aj obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Hľadáte všetky výhody Transparentného spreja na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30, ale s vyšším SPF:
Vyskúšajte Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+.

Hľadáte telový prípravok na opaľovanie na citlivú a/alebo aknóznu pokožku vo forme aerosólového spreja:

Vyskúšajte Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50 alebo SPF 30. Obidva sú vhodné na citlivú pokožku, vrátane aknóznej pokožky.

Hľadáte opaľovacie mlieko na citlivú pokožku celého tela:
Vyskúšajte Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+, ktoré je vhodné aj na atopickú pokožku. 

Vaša pokožka má sklony k slnečným alergiám, ako je polymorfná svetelná erupcia (PLE):
Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii Sun Allergy Protect SPF 50+.

Hľadáte prípravok po opaľovaní na citlivú pokožku:
Vyskúšajte Eucerin Regeneračný gélový krém po opaľovaní Sensitive Relief.

Ingrediencie

Ako účinkuje

Ocean Formula Logo
*zloženie rešpektujúce oceány

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pokožku. Aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov a spôsobovať fotostarnutie (predčasné starnutie pokožky spôsobené vplyvom slnečného žiarenia) a ani vysoká UV ochrana nás pred ním nedokáže ochrániť. Eucerin spreje na opaľovanie obsahujú technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá poskytuje pokožke viac ako len ochranu pred UV žiarením. Zároveň ju chráni aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla.

Zatiaľ čo UVB žiarenie preniká vonkajšími vrstvami kože (epidermis) a môže spôsobovať spálenie od slnka, UVA žiarenie a vysokoenergetické viditeľné svetlo prenikajú hlbšími vrstvami kože (dermis) a vytvárajú voľné radikály, ktoré pokožku ešte viac zaťažujú. 

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin kombinuje špičkové širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 s licochalconom A na neutralizáciu voľných radikálov vyvolaných UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

1 – Zodpovedajú najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje asociácia Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

Ako funguje

FAQ (3)

 • Ako zistím, ktorý ochranný faktor (SPF) mám použiť?

  Dostupné prípravky na opaľovanie ponúkajú štyri rôzne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (faktor 15 až 25), vysokú (faktor 30 až 50) a veľmi vysokú (faktor 50+). Čím je ochranný faktor vyšší, o to lepšie je vaša pokožka chránená. Je však dôležité prípravok nanášať dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve opakovať každé dve hodiny.

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú až do hlbších vrstiev kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (postupom času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s predčasným starnutím pleti. Môže byť aj spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je napríklad polymorfná svetelná erupcia (PLE). Aj UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, samozrejme v menšej miere.

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý má za následok opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže spôsobiť kožné ochorenia ako je aktinická keratóza a rakovina kože. 

  Obidva typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a prispievať k problémom, ako je napríklad vznik slnečných škvŕn (známych tiež ako starecké škvrny) a melazmy.

 • Čo je to vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo pred ním potrebujem svoju pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma iba viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známa pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Označuje sa tiež ako HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL a niekedy aj ako „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  Rovnako ako UVA žiarenie, aj vysokoenergetické viditeľné svetlo preniká do hlbších vrstiev pokožky (dermis) a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia). Ovplyvňujú kožné bunky a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré našej pokožke zabezpečujú plný a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pokožky a s melazmou.  

  Mnohé moderné prípravky na opaľovanie ponúkajú účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame si zvoliť také výrobky, ktoré zároveň vašu pokožku ochránia aj pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Tieto výrobky poskytnú vašej pokožke spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a v dlhodobom horizonte môžu zároveň pomôcť v boji proti viditeľným známkam starnutia pokožky.

5.0
3 recenzií *
3
0
0
0
0
 • Leto 7. 11. 2019
  Leto
  Vzorka:
  vzorka produktu bola poskytnutá zadarmo.
  Najlepší opaľovací sprej aký som mala, celé leto bol so mnou a už sa teším na ďalšie leto. Krásne vonia, je veľmi ľahučký a krásne sa vstrebáva do pokožky . Ďakujem.
 • Marcela 1. 11. 2019
  Najlepší opaľovák na svete
  Vzorka:
  vzorka produktu bola poskytnutá zadarmo.
  Najlepší opaľovák na svete. Vôbec nie je mastný a olejový.Krásne vonia. A žiadne náročné roztieranie. Ocenili hlavne deti aj manžel, ktorý zbožňuje aj ten Dry touch v spreji.
 • Lenka 1. 11. 2019
  Opravdu nemastný sprej
  Vzorka:
  vzorka produktu bola poskytnutá zadarmo.
  Na tento sprej nedám dopustit, je nemastný, nešpiní oblečení a účinně chrání. Absolvoval semnou dovolené v poušti i na horách a vždy bez problémů :)

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin