Stefanie Hiddemann, vedecká pracovníčka v oblasti pleťovej kozmetiky

Vedecké pozadie radu Eucerin EVEN BRIGHTER

Hoci hyperpigmentácie samotné sú neškodné, môžu spôsobiť značné nepríjemnosti, pretože tmavé škvrny sa objavujú obvykle na tvári, na rukách a ďalších viditeľných častiach tela, ktoré sa vystavovali slnku, a je ťažké ich skrývať.

AKO VZNIKAL NÁŠ RAD PRÍPRAVKOV PROTI HYPERPIGMENTÁCIÁM

Hyperpigmentácie nie sú nič nové. Dosiaľ však väčšina prípravkov proti hyperpigmentáciám riešila problém nedostatočne a často mali nežiaduce vedľajšie účinky. 

Takže keď sme sa rozhodli vyvinúť rad EVEN BRIGHTER, naším prvým krokom bolo nájsť takú aktívnu zložku, ktorá by dokázala redukovať pigmentové škvrny a pritom bola šetrná k pleti.  Po piatich rokoch testovania vyše 50 000 ingrediencií sme zvolili 4-butyl-resorcinol čiže B-resorcinol.

Testom prešlo 50 000 ingrediencií
Hyperpigmentation is common on areas regularly exposed to sunlight such as the face and hands

A breakthrough discovery from Eucerin scientists

"Potenciál B-resorcinolu nás skutočne nadchol," hovorí Sarah Hiddemann, vedúca Oddelenia pre výskum pleťovej kozmetiky Eucerin. "Avšak jeho účinok proti hyperpigmentáciám sa do tých čias v širšej miere netestoval.

"Takže sme začali testy in vitro, keď sme v laboratóriu aplikovali B-resorcinol na modely umelej kože. Čo sme zistili, bolo úžasné: koža bola viditeľne svetlejšia, jasnejšia a rovnomernejšie sfarbená."

Tajomstvo skrývajúce sa za B-resorcinolom spočíva v jeho schopnosti obmedziť tvorbu melanínu - pigmentu spôsobujúceho vznik tmavých škvŕn, ktorý si produkuje koža sama - a to priamo pri zdroji. 

"Tvorba melanínu môže prebiehať iba vtedy, ak ju vyvolá enzým zvaný tyrosináza," vysvetľuje Sarah Hiddemann. "B-resorcinol obmedzuje činnosť tyrosinázy - čo následne redukuje tvorbu melanínu a hyperpigmentácie."

Počas procesu vývoja sa otestovalo vyše 300 zložení produktov.
Počas procesu vývoja sa otestovalo vyše 300 zložení produktov.
Bližšie skúmanie ukázalo, že B-resorcinol redukuje tvorbu melanínu.
Bližšie skúmanie ukázalo, že B-resorcinol redukuje tvorbu melanínu.

VYTVORILO SA VYŠE 300 POTENCIÁLNYCH PRODUKTOV RÔZNEHO ZLOŽENIA

Než sme vytvorili rad prípravkov EVEN BRIGHTER, vyvinuli sme a otestovali viac než 300 potenciálnych produktových formulí. 

"Produkty prešli rozsiahlymi in vitro testami a testami na dobrovoľníkoch a pacientoch s hyperpigmentáciami," hovorí Sarah Hiddemannová. "Vďaka tomu vieme, že sú výrobky účinné a dobre ich znášajú všetky typy pleti." 

"A preto sme presvedčení o tom, že pri pravidelnom používaní sa ženy dočkajú viditeľného zosvetlenia tmavých škvŕn a jasnejšieho a rovnomerne zafarbeného tónu pleti." 

"Nestane sa to ihneď - ale stane sa to."

Visible reduction of hyperpigmentation shown in clinical studies

Eucerin Anti-Pigment: clinically proven to reduce hyperpigmentation

1 - Application of Eucerin Anti Pigment Dual Serum and Day Care SPF30 twice a day for 8 weeks. Example shown, individual results may vary. .BDF Data on file

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

  • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
  • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
  • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub