Výrobky Eucerin a ich zloženie

Rozsiahly výskum pre porozumenie detailného fungovania kože a účinných látok je základom  vysoko kvalitných výrobkov Eucerin. Vedci laboratórií Eucerin venujú výberu zložiek u všetkých výrobkov veľkú pozornosť a snažia sa maximálne obmedzovať ich počet. V prípade, že máte veľmi citlivú pleť alebo trpíte alergiami, odporúčame skontrolovať si zloženie výrobkov v našej Databáze ingrediencií.

Hlavné ingrediencie

Kyselina hyalurónová

Benefit

Kyselina hyalurónová je látka tvorená kožnými bunkami a je súčasťou spojivového tkaniva pleti. Jednou z jej kľúčových funkcií je zadržovať hydratáciu, pretože má schopnosť na seba naviazať 1000- až 10 000-násobok svojej vlastnej hmotnosti vo vode (t.j. jeden gram kyseliny na seba naviaže jeden až desať litrov vody). S rastúcim vekom prirodzená schopnosť našej pleti produkovať kyselinu hyalurónovú klesá a začínajú sa tvoriť a prehlbovať vrásky.

Eucerin používa vo výrobkoch Hyaluron-Filler + 3x EFFECT1, Hyaluron-Filler + Elasticity, Anti-Pigment Sére s duálnym účinkom a výrobkoch na opaľovanie Photoaging Control dva rôzne typy kyseliny hyalurónovej pre cielený účinok a vyplnenie vrások zvnútra von: 

 • Vysokomolekulárnu kyselinu hyalurónovú (známu tiež ako kyselina hyalurónová s dlhým reťazcom): zostáva na povrchu pleti a účinne zlepšuje hydratáciu vonkajšej vrstvy epidermis, kde vznikajú jemné linky a vrásky. 
 • Nízkomolekulárnu kyselinu hyalurónovú (známu tiež ako kyselina hyalurónová s krátkym reťazcom): obsahuje molekuly 40-krát menšie2 než molekuly vysokomolekulárnej kyseliny hyalurónovej, a preto preniká hlbšie do epidermálnych vrstiev pleti, kde stimuluje jej vlastnú produkciu kyseliny hyalurónovej a dopĺňa hydratáciu tam, kde vznikajú hlbšie vrásky. Rad čistiacich výrobkov Eucerin DermatoCLEAN obsahuje nízkomolekulárnu kyselinu hyalurónovú.
   
  1 Eucerin Hyaluron-Filler Hydratačný booster kombinuje kyselinu hyalurónovú so stredne dlhým reťazcom s nízkomolekulárnu kyselinou hyalurónovú. 
  2 Štandardnou jednotkou pre meranie hmotnosti atómu je kilodalton (kDa). Vysokomolekulárna kyselina hyalurónová má 2000 kDa a nízkomolekulárna kyselina hyalurónová má 52 kDa. 

Vyberte ingredienci

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár