SPF 30
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5
 • 5/5
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5
 • 5/5

Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30

5.0
1 recenzií
Veľmi vysoká ochrana proti UVA/UVB žiareniu pre pokožku tela
Okamžite sa vstrebáva, zanecháva na pokožke príjemný pocit, odolnosť voči vode
Pre všetky typy pleti

Vysokokvalitné opaľovacie mlieko

Upokojuje a chráni citlivú pokožku vrátane atopickej. Technológia Advanced Spectral Technology vyvinutá značkou Eucerin ponúka veľmi vysokú ochranu proti UVA/UVB žiareniu a proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu (HEVIS).

Udržateľnosť & Životné prostredie

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

UV Filtračný systém bez oktokrylénu

Zistiť viac o programe udržateľnosti

O produkte

Telové mlieko na opaľovanie pre citlivú pokožku

Hlavnou príčinou poškodenia pokožky slnkom je UV žiarenie, avšak k tvorbe voľných radikálov zaťažujúcich pokožku prispieva aj vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS).

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie na telo Sensitive Protect SPF 30 je opaľovací krém na telo, ktorý upokojuje citlivú pokožku a chráni ju. Je vhodné aj pre atopickú pokožku. Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin kombinuje širokopásmové a fotostabilné filtre pre veľmi vysokú ochranu pred UVA a UVB žiarením1 so silným antioxidantom licochalkónom A, ktorý neutralizuje voľné radikály vznikajúce v dôsledku UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla.

Toto extra ľahké telové mlieko na opaľovanie sa okamžite vstrebáva a je vodoodolné. Klinické a dermatologické testy preukázali vhodnosť ľahkého ochranného telového mlieka na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30 pre citlivú pokožku vrátane pokožky s atopickou dermatitídou.

(1.) Spĺňa prísne štandardy pre ochranu proti UVA a UVB žiareniu stanovené asociáciou Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA žiareniu je vyšší, než vyžaduje EÚ.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali veľmi dobrú kožnú znášanlivosť u citlivej pokožky a dokonca aj u pokožky s atopickou dermatitídou.

Použitie

Použitie

 • Aplikujte v dostatočnom množstve pred pobytom na slnku a znovu aplikujte najmä po plávaní, pri potení alebo osušení uterákom, aby ste zachovali pôvodnú ochranu.
 • Znížením množstva aplikovaného prípravku sa výrazne zníži úroveň ochrany.
 • Nezostávajte príliš dlho na slnku, ani keď používate opaľovací krém. Nadmerné vystavovanie sa slnku je vážnou zdravotnou hrozbou.
 • Chráňte dojčatá a malé deti pred priamym slnečným žiarením.
 • Nechajte úplne absorbovať a vyhnite sa priamemu kontaktu s textíliami a tvrdými povrchmi, aby ste zabránili vzniku škvŕn.

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

advanced spectral technológia

1. Voľba správneho produktu

Vyberte si produkt so správnou úrovňou ochrany zodpovedajúcej typu vašej pokožky. Okrem ochrany pred UVA a UVB žiarením by mal ponúkať aj ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by tiež vyhovovať typu a stavu vašej pokožky.

Zistiť viac

2. Správne množstvo

Je dôležité používať dostatočné množstvo prípravku a pravidelne obnovovať ochranu opakovanou aplikáciou. Na odhad potrebného množstva prípravku použite svoju dlaň. Na natretie tváre, krku a dekoltu použite hrubý pruh krému siahajúci od špičky prostredníka až k zápästiu.

Zistiť viac

3. Starostlivá aplikácia

Zaistite, aby všetky exponované oblasti získali potrebnú ochranu. Niektoré časti možno ľahko vynechať. Nezabudnite na uši, zadnú časť krku, chrbát a ramená, zadné strany paží, ruky, nohy a oblasti na okrajoch plaviek.

Výskum Eucerin3 ukazuje, že v priemere približne 14 % zadnej časti ženského tela a 22 % zadnej časti mužského tela je často vystavených slnečným lúčom bez akejkoľvek ochrany.

3 Interná štúdia Beiersdorf z roku 2016 o používaní slnečnej ochrany pri vzorke 52 spotrebiteľov (29 žien, 23 mužov)

Zistiť viac

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak...

Máte citlivú alebo atopickú pokožku a hľadáte telové mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou slnečnou ochranou:
Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30 poskytne vašej pokožke potrebnú ochranu.

Hľadáte telové mlieko na opaľovanie, ktoré ochráni vašu pokožku pred UVA a UVB žiarením aj pred negatívnymi dopadmi vysokoenergetického viditeľného svetla:
Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin ponúka špičkovú ochranu pred žiarením UVA a UVB aj obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Vyskúšajte iný výrobok, ak...

Hľadáte benefity produktu Eucerin Extra ľahkého mlieka na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30, ale preferujete vyšší SPF:
Vyskúšajte Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+.

Vaša pokožka má sklony k slnečnej alergii, ako je polymorfná svetelná erupcia (PLE):
Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii Sun Allergy Protect SPF 50+.

Máte citlivú pokožku a hľadáte prípravok na opaľovanie s vysokým ochranným faktorom pre pokožku tela, ale dávate prednosť spreju:
Vyskúšajte Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30 (pre citlivú pokožku vrátane aknóznej pokožky).

Hľadáte opaľovací prípravok s vysokým ochranným faktorom pre citlivú pokožku vo forme aerosólového spreja:
Vyskúšajte Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30, ktorý je vhodný pre citlivú pokožku vrátane aknóznej pokožky.

Hľadáte vysoko ochranný prípravok slnečnej ochrany na ochranu pleti pred predčasným starnutím:
Vyskúšajte Eucerin Emulziu na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30.

Ingrediencie

Ako účinkuje

Ocean Formula Logo
*zloženie rešpektujúce oceány

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pokožku. Tiež vysokoenergetické viditeľné svetlo vyvoláva tvorbu voľných radikálov, ktoré spôsobujú fotostarnutie (predčasné starnutie pokožky spôsobené slnkom) a ani vysoká UV ochrana nás pred ním nedokáže ochrániť. Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30 obsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá poskytuje citlivej pokožke viac ako ochranu pred UV žiarením - chráni ju aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla a zároveň podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA. Upokojuje citlivú pokožku a chráni ju pred poškodením vplyvom slnečného žiarenia.

Technológia Advanced Spectral Technology
Špičkové širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 v kombinácii s licochalconom A pre neutralizáciu voľných radikálov vyvolaných UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Ochrana DNA
Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA.

1. Zodpovedajú prísnym štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením asociáciou Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia, ako je požadované podľa EÚ noriem. 

Ako funguje

FAQ (4)

 • Ako si mám vybrať SPF?

  Dostupné opaľovacie prípravky ponúkajú štyri rozdielne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (15 až 25), vysokú (30 až 50) a veľmi vysokú (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tým lepšie je vaša pokožka chránená. Je ale dôležité prípravok nanášať dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve opakovať každé dve hodiny.

 • Prečo potrebuje citlivá pokožka špeciálnu slnečnú ochranu?

  Ochranná bariéra citlivej pokožky je oslabená. Pokožka má zníženú schopnosť viazať potrebnú vlhkosť a je citlivejšia na dráždivé podnety zvonku. Jedným z týchto dráždivých podnetov je slnečné žiarenie, ktoré spôsobuje ďalšie vysychanie, začervenanie a podráždenie pokožky. Citlivá pokožka potrebuje slnečnú ochranu, ktorá bola vyvinutá špeciálne na jej upokojenie a ochranu.

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA žiarenie preniká do hlbších vrstiev pokožky. Stimuluje tvorbu voľných radikálov, ktoré spôsobujú oxidačný stres a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (časom bunkovú DNA mení). UVA žiarenie je tiež najčastejšie spájané s fotostarnutím (predčasným starnutím pokožky v dôsledku slnečného žiarenia). Môže ďalej vyvolávať slnečné alergie, napr. polymorfnú svetelnú erupciu (PLE). Alergia môže spôsobovať aj UVB žiarenie, ale v menšej miere.
   
  UVB žiarenie dodáva pokožke energiu potrebnú na tvorbu vitamínu D a stimuluje tvorbu melanínu, ktorý je nevyhnutný na opálenie pokožky. UVB žiarenie nepreniká do pokožky tak hlboko ako UVA žiarenie - dostane sa iba do jej najvrchnejších vrstiev, kde spôsobuje relatívne rýchlo rozpoznateľné poškodenie, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, a môže tak byť príčinou rôznych kožných ochorení, ako je aktinická keratóza alebo rakovina kože.
   
  Oba typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a môžu prispievať k vzniku problémov, ako sú pigmentové škvrny od slnka (známe tiež ako „starecké škvrny“) a melazma.

 • Čo je vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo je nutné pred ním pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia je možné rozdeliť na UV žiarenie, viditeľné svetlo a infračervené svetlo. Ľudské oko zachytí iba viditeľné slnečné svetlo, pričom svetlo ostatných frekvencií je preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra má vysokú energetickú úroveň, a preto sa označuje ako vysokoenergetické viditeľné svetlo. Poznáme ho tiež pod názvom HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL svetlo alebo sa mu niekedy tiež hovorí „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  HEVIS svetlo preniká rovnako ako UVA žiarenie do hlbších vrstiev pokožky (dermis), kde môže vytvárať voľné radikály. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia kože spôsobeného slnkom), zasahujú do kožných buniek a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré pokožke dodávajú pružnosť a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pleti a melazmou.
   
  Hoci existuje mnoho moderných opaľovacích krémov s účinnou ochranou pred UVA a UVB žiarením, odporúčame vyhľadávať prípravky, ktoré pokožku zároveň chránia aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Také prípravky pleti poskytnú spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a z dlhodobého hľadiska vám môžu tiež pomôcť v boji proti viditeľným príznakom starnutia pleti, ako sú vrásky.

5.0
1 recenzií *
1
0
0
0
0
 • Eva! 7. 7. 2020
  Proste skvele
  Vzorka:
  vzorka produktu bola poskytnutá zadarmo.
  Toto opalovaci mleko je skvele, opravdu lehke, rychle se vstreba, nelepi, neni mastne.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin